mobile_wrapper
30.07.2019 20:35

Česká voltiž v Ermelu ve finále

Česká voltiž v Ermelu ve finále

Čeští voltižéři bojovali o víkendu v holandském Ermelu o medaile na ME a na MS. Junioři finišovali v sobotu a v neděli vrcholily mistrovské soutěže seniorů.

Nejlépe se vedlo juniorské skupině z TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm na koni Aladin s Ondřejem Svobodou. Ti zajeli velmi pěknou finálovou volnou sestavu a celkově obsadili krásné 5. místo. Velký úspěch slavila členka tohoto týmu Tereza Czyžová, která startovala také v kategorii juniorských žen. Ne jen, že se z 50 žen probojovala do finále, ale nakonec obsadila výborné 9. místo. 

IMG_5357

Senioři uzavírali mistrovství Evropy v neděli. V jednotlivcích postoupil do finále pouze Jan Hablovič z TJ Voltiž Tlumačov na koni Tymián s Libuší Hablovičovou. Zajel svou volnou sestavu mnohem lépe než v prvním kole, ale ztráta se už nedala dohnat a nakonec se Honza umístil na 15. místě.
IMG_5661
 
Celé závodní klání uzavírala finálová soutěž skupin, do které nastupovali zástupci z JK Voltiž Albertovec na koni Patriot s Andreou Videnkovou z 8. místa.  Jedna členka týmu se zranila a tak za ní nastoupil do skupiny na poslední chvíli výše zmiňovaný Honza Hablovič. Skupina zajela nádhernou finálovou volnou sestavu, která byla velmi kladně hodnocena i ze strany moderátorů na FEI TV a i ostatních soupeřů. Výkon byl i náležitě oceněn ze strany rozhodčích a skupina získala známku přes 8 bodů. To jí pomohlo ještě porazit závodníky z Holandska a tak si celkově odnesla v silné konkurenci krásné 7. místo z celkem 12 týmů.
IMG_5412
 
Foto: Petr Videnka

 
Nahoru