mobile_wrapper
29.01.2018 08:49

FEI školení stavitelů parkuru a stewardů

FEI školení stavitelů parkuru a stewardů

Od 25. - 27.1.2018 probíhalo ve Zduchovicích ve spolupráci s Aachen School of Equestrian Art and Design a Českou jezdeckou federací FEI školení pro stavitele parkurů a stewardy.

Školiteli kurzu jsou německý profesor Dr. Arno Gego, který školí stavitele ve více než 30 zemích světa. Jako stavitel se představil na ME i MS, účastnil se také dvakrát olympijských her v Sydney a Los Angeles jako technický delegát.
IMG_5539 
Druhým školitelem je francouzský olympijský medailista z roku 1988 ze Soulu Frédéric Cottier. Na OH vybojoval bronzovou medaili v parkurovém skákání. Je prominentním stavitelem CSIO v La Baule, stavěl také např. Světové jezdecké hry v Normandii v roce 2014.
Frederico Cotier a mexičanka Rosa Cordero
 
Do Zduchovic se sjela početná skupina stavitelů z celého světa, zastoupení tu má Argentina, Mexiko, Hongkong, Finsko, Litva, Turecko, Bulharsko, Francie, Rakousko, Německo. Z Maďarska dorazil např. Barnabás Hevesy, který v roce 1980 na olympijských hrách v Moskvě obsadil 7 místo v jednotlivcích a 4.místo v družstvech. Jediným účastníkem z České republiky z řad stavitelů je Petr Mašek.
petr mašek
Ve spolupráci s Českou jezdeckou federací probíhá ve Zduchovicích současně i FEI školení pro stávající stewardy, kterého se účastní 10 stewardů, z toho 4 z ČR. Ředitelem kurzu je Radovan Šálek, asistentem Bohumil Rejnek. 
skupina
 
 

 
Nahoru