mobile_wrapper
25.06.2019 05:47

Jakub Štěrba pátý v Grand Prix Olomouc 2019

Jakub Štěrba pátý v Grand Prix Olomouc 2019

Nedělní program na olomouckém závodišti zahajoval finále Gold Tour do 145 cm. Vítězkou se stala Němka Jörne Sprehe s Bankimoonem a nejlépe umístěný český jezdec byl Jan Štětina s Benitem-S, který obsadil čtvrté místo.

Vrcholem šestého ročníku pakurového mítinku Světového poháru J&T Banka CSI3*-W byla Grand Prix Olomouc 2019. Na startu bylo celkem 37 dvojic a soutěž byla zároveň kvalifikací pro OH v Tokiu 2020 a ME v Rotterdamu 2019. Stavitel parkuru Ital Uliano Vezzani připravil pro jezdce velmi technický parkur, který se podařilo překonat bez trestných bodů pouze 6 jezdcům. K velké radosti fanoušků parkurového sportu se do rozeskakování probojoval i český jezdec Jakub Štěrba s plemenným hřebcem Warness, který absolvoval Grand Prix s obtížností 160 cm poprvé. Po jedné chybě obsadil krásné 5. místo. Na sedmém místě s pouhou jednou chybou v základním kole dokončil Rudolf Doležal s Quattro Cento.

Další radost zažilo nadšené olomoucké publikum hned v další soutěži, kterou byla juniorská Grand Prix, kde se vítězkou stala jediná bezchybná dvojice Anna Helebrantová s valachem Epo van de Achterhoek Z. Druhé místo patřilo Sáře Vingrálkové s Oscar Des Fontaines a třetí příčku obsadila další Češka Mariana Michlíčková s klisnou Idee van de Achterhoek.

Tato jezdkyně byla úspěšná i v následující soutěži, která byla poslední na programu šestidenních mezinárodních závodů, a to bylo finále Bronz Tour. Tam zněla areálem opět česká hymna díky Tině Šálkové, která zvítězila v sedle valacha Diger a Mariana Michlíčková s Cornet’s Boy obsadila druhé místo s rozdílem pouhých pěti setin sekundy.

Více informací na : http://csi-olomouc.cz/news

 
Nahoru