mobile_wrapper
21.07.2019 19:58

ME dětí, juniorů a mladých jezdců v drezuře

ME dětí, juniorů a mladých jezdců v drezuře

Pětice českých drezurních jezdkyň odjíždí v těchto dnech do italského San Giovanni, které se ve dnech 24. – 28. července stane dějištěm letošního mistrovství Evropy dětí, juniorů a mladých jezdců v drezuře. Horse Riviera Resort nedaleko italského letoviska Rimini očekává příjezd celkem 220 jezdců z 26 zemí.

Poprvé bude na evropském šampionátu hájit národní barvy novopečená mistryně ČR v kategorii dětí – Marie Lumbachová s klisnou Colinda Valk. Se zkušeností z evropského šampionátu pony, ale poprvé mezi velkými koňmi se do Itálie vypraví také Julie Sekaninová s hřebcem FuriosoXXV-8/Red Fernet, s nímž letos obhájila stříbro na MČR mladších juniorů. Druhým členem juniorského družstva bude vítězka kategorie mladších juniorů, Eliška Skřivanová s Farewellem. Zapomenout nesmíme na Evu Vavříkovou, mistryni mezi staršími juniory, která na evropském šampionátu poprvé odstartuje se Siracusou. Jedinou zástupkyní české výpravy mezi mladými jezdci bude Aneta Havlíčková s Fieneke, které spolu při MČR vybojovaly stříbrnou příčku v kategorii U25.

Koně dorazí do dějiště závodů v pondělí 22. července. V úterý je na programu veterinární přejímka a trénink na závodním obdélníku. Závodit se začne ve středu a od pátku probíhají druhá kola soutěží. Finálové jízdy pro 18 nejlepších jezdců v každé kategorii jsou naplánované na neděli.  Naše juniorky budou hodnoceny jak v týmové soutěži, tak jako jednotlivci. Ostatní pouze jako jednotlivci. 

Výsledky z ME můžete sledovat zde. 

Foto:Zdenka Šimková

 
Nahoru