mobile_wrapper
03.08.2017 20:31

Pony-games zahájí mistrovský pony-week ve Zduchovicích

V polovině srpna , od neděle 13. srpna se ve Zduchovicích koná setkání poníků z Čech, Moravy i Slezska. Bude to letošní největší pony-akce u nás. Během týdne se na kolbištích vystřídají děti všech věkových kategorií, pocházející ze všech koutů země a soutěžit budou v parkuru, v drezuře a v pony-games.

Díky pestrosti nabídky se tak diváci mají nač těšit. Spojení parkuru a drezqury se již osvědčilo. Děti mohou nejen sledovat své starší vzory, ale i fandit svým kamarádům z druhé disciplíny a někteří dokonce bojují o tituly v obou z nich. Novinkou je letos připojení soutěží pony-games, které odstartují jako první. Česká jezdecká federace je zastřešuje jako svůj pilotní projekt a společně se spolkem Pony-games CZ pořádá řadu vzdělávacích akcí, jejichž hlavním cílem je představit výuku pomocí hry a nabídnout dostupnou aktivitu pro všechny jezdecké kluby.

20161030_ZER_zduchovice_022

Od počátku české pony-games spolupracují s Francouzskou jezdeckou federací, a tak tentokrát se můžeme těšit na dva francouzské lektory: Arnaud Ribault (jezdec, trenér i rozhodčí v jedné osobě, loni navíc jmenovaný „federálním expertem pro pony-games“) a Pierre-Luc Portron (renomovaný mezinárodní rozhodčí pro pony-games, který ihned po finále PGC odlétá rozhodovat ME do Velké Británie).

Možnost vyzkoušet si školu hrou pod vedením A. Ribaulta budou mít ve Zduchovicích úplně všichni zájemci. Na neděli 13. srpna jsou totiž plánovány tréninky rozdělené podle úrovní jezdců a nepotřebujete na ně mít ani tým (mohou se přihlásit i jednotlivci) ani materiál (ten pořadatelé plánují zapůjčit). Druhý den, v pondělí, se pojede poslední kolo PGC otevřené všem týmům a dvojicím. A v něm se rozdělí poslední body, které rozhodnou koho pošlou do úterního finále.

IMG_0468

Zajímavostí je, že soutěže proběhnou i s mezinárodní účastí. Na potvrzení rakouského týmu se ještě čeká, ale francouzský tým se na start postaví určitě a to s vypůjčenými poníky JK Rpety, kde v rámci mezinárodní spolupráce budou jezdci stáje Picotin na výměnném pobytu.

Na pony-games navazuje Mistrovství České republiky v disciplínách skoky a drezura. Vedle toho diváci uvidí i finále Styl šampionátu pony 2017 a Šampionát nadějí 2017.

20160806_olomouc_062

Celý týden vyvrcholí v neděli 20. srpna finálovými jízdami Mistrovství České republiky.

 

Vstup do Jezdeckého informačního systému

 

 

         ČJF na facebooku:

 

 

 

Partneři

Hodinářství Bechyně Jezdectvi pro vsechny Systém podpory sportu
Nahoru