mobile_wrapper
29.07.2019 11:17

První mistrovské tituly v disciplíně skoky byly rozdány

První mistrovské tituly v disciplíně skoky byly rozdány

O uplynulém víkendu se v areálu Equitana Martinice uskutečnilo mistrovství ČR ve skocích. O titul mistra se bojovalo v kategoriích jezdci U25, ženy a senioři. Na programu byla i tradiční soutěž družstev. O medailích v kategorii děti a junioři se bude rozhodovat za dva týdny ve Zduchovicích.

První mistrovské tituly byly uděleny v sobotu po druhém kole družstev. První místo a zlatou medaili získalo družstvo Jihočechů a o stříbrnou medaili bojovala dvě severomoravská družstva. 

 1. Jižní Čechy - Jiří Mayer, Jakub Štěrba, Filip Žlábek a Luboš Kozák
 2. Severní Morava 2 – Lucie Strnadlová, Nina Kaločová, Tina Šalková a Pavel Holešovský
 3. Severní Morava 1 – Marek Klus, Martin Hruška, Karel Lamich a Jiří Hruška

V kategorii jezdců do 25 let předvedla Linda Portychová v sedle koně Falino tři bezchybná kola a zaslouženě zvítězila. Druhé místo obsadila Nicola Grünthalová a o třetí místo pak proběhlo rozeskakování a o bronz bojovaly tři jezdkyně – Kateřina Kučerová, Nina Kaločová a Kateřina Tomanová. Bronzovou medaili pak převzala Kateřina Kučerová.

 1. Linda Portychová – Falino
 2. Nicola Grünthalová – Careful Z
 3. Kateřina Kučerová – Anabel Van’t Kathof

MČR U25

Nejvíce se pořadí po třetím kole promíchalo v kategorii ženy. Tam se nakonec nejlépe vedlo Vladislavě Fenclové v sedle klisny Picobella, která si po jedné chybě z pátečního kola dojela pro zlatou medaili. Stříbro vybojovala Iva Isermannová s koněm Percy a o bronz se rozeskakovaly Šárka Pospíšilová, Tereza Veselá, Miroslava Šťovíčková a Alžběta Vojtková, která byla v tomto boji nejúspěšnější.

 1. Vladislava Fenclová – Picobella
 2. Iva Isermannová – Percy
 3. Alžběta Vojtková – Zarthago BR Z

MČR ženy

Napínavý byl i boj v kategorii senioři. Po třetím kole byli stále bezchybní dva jezdci Aleš Opatrný a Marek Klus. V napínavém rozeskakování pak svůj osmý mistrovský titul získal rychlejší Aleš Opatrný s koněm Forewer 1, který dostal také ocenění jako nejlepší kůň MČR z chovu českého teplokrevníka.

 1. Aleš Opatrný – Forewer 1
 2. Marek Klus – Carebis
 3. Vladimír Tretera – Gangster van het Noddevelt

Aleš Opatrný MČR

Mistři v kategorii U25, ženy a senioři převzali kromě medailí a cen také jednu speciální cenu, kterou věnoval Czech Equestrian Team, a to byl start zdarma na CSI2 Global Champions Tour Prague PlayOffs 2019.

 

 

 
Nahoru