mobile_wrapper
20.06.2019 12:45

Šestý ročník Světového poháru ve skocích zahájil

Šestý ročník Světového poháru ve skocích zahájil

Ve dnech 19. – 23. 6. 2019 se v olomoucké aréně ESC Olomouc uskuteční již šestý ročník mezinárodních skokových závodů v rámci Světového poháru J&T BANKA CSI3*-W Olomouc. Tentokrát jsou závody o jeden den prodlouženy. Na účastníky i diváky tak čeká pět dní naplněných sportovním zápolením, emocemi a krásnými zážitky. Vstup pro diváky je jako již tradičně zdarma.

Do Olomouce dorazilo téměř 300 koní z celkem 13 zemí. Závodit se bude 5 dní, a to v kategoriích Elite, Bronz, Silver, Gold Tour, Diamond Tour, U25 a CSIJ - junioři. Na programu je i CSIYH pro mladé koně.

V průběhu prvního úvodního dne hrála celkem čtyřikrát česká hymna. Jako první zahajovala Elite Tour, která se jela na výšce 110 cm a vítězkou se stala čtrnáctiletá jezdkyně Gabriela Kopřivová s ponym Pepsi SG. Druhá na středečním programu byla v rámci Bronz Tour soutěž 120 cm, ve které se nejlépe vedlo Žanetě Pokorné v sedle klisny Chaccia Simona.

Olomouc 1

První a druhý se v soutěži pro mladé koně umístil Marek Hentšel s koňmi Zeta a L-Querida a v Silver Tour obsadil první místo Jakub Štěrba s plemenným hřebcem Go On.

Vyvrcholením úvodního dne J&T BANKA CSI3*-W Olomouc se stala soutěž European Youngster Cup Tour. Vítězkou se stala Polka Zuzanna Januszewska na temperamentní klisně Ironia.

Vrcholem těchto mezinárodních závodů bude již tradičně Velká cena J&T BANKA CSI3*-W Olomouc, která odstartuje v neděli v odpoledních hodinách. Více informací na ZDE.

 
Nahoru