mobile_wrapper
20.11.2018 14:49

V Bahrajnu se koná FEI GA 2018

V Bahrajnu se koná FEI GA 2018

Ve dnech 16.-20. listopadu se ve městě Manama v Bahrajnu koná FEI Generální zasedání (General Assambly, GA), kterého se účastní představitelé 105 národů. Na programu jsou prezidentské volby na další 4 roky, změny pravidel pro rok 2019 a mnoho dalších důležitých témat pro rozvoj světového jezdeckého sportu.

Před zahájením GA se uskutečnila debata, jejímž tématem byly Světové jezdecké hry v Tryonu a plány ohledně WEG do budoucna. Přítomní diskutovali okolnosti, které způsobily problém okolo disciplíny vytrvalost a jaká opatření FEI v této kauze přijala. Diskuze se dále týkala organizace a přípravy jezdeckých her, které se již před jejich zahájením i v průběhu staly velmi kontraverzním tématem. Generální sekretářka FEI Sabrina Ibaňez upozornila přítomné zástupce NF, že bez Tryonu by ani hry nebyly s ohledem na to, že byl problém vůbec nalézt organizátora a na přípravu nebyly standardní 4 roky, ale pouze 22 měsíců. Nedostatky se však organizátor a všichni, kteří na WEG spolupracovali, snažili maximálně dohnat svým vstřícným chováním a pozitivním přístupem v průběhu her. 

V souvislosti s pořádáním WEG proběhla informace o tom, že FEI plánuje otevřít nabídkové řízení pro zájemce o pořádání jednotlivých mistrovství světa ve všech disciplínách, ale s upřednostňováním multidisciplinárních nabídek, jak je podrobně uvedeno v zápisu z předsednictva 17. listopadu 2018:

https://inside.fei.org/fei/about-fei/fei-bureau

Prezidentem FEI pro další čtyři roky byl znovuzvolen Belgičan Ingmar de Vos

Veškeré podrobnosti z jednání včetně online přenosu můžete sledovat na stránkách FEI: https://inside.fei.org/fei/about-fei/fei-general-assembly

Foto:FEI/Liz Gregg

 

Vstup do Jezdeckého informačního systému

 

 

         ČJF na facebooku:

 

 

 

Partneři

Hodinářství Bechyně Jezdectvi pro vsechny
Nahoru