mobile_wrapper
24.01.2020 08:00

Young Riders Academy otevírá další ročník

Young Riders Academy otevírá další ročník

Young Riders Academy 2020 je projekt pro talentované mladé jezdce, ve kterém je možné získat půlroční stáž v renomované stáji u vybraného trenéra zdarma. V loňském roce byl do tohoto projektu úspěšně vybrán český jezdec Václav Staněk. Mladí jezdci mají nyní stejnou šanci.

Projekt Riders academy vznikl ve spolupráci skupiny odborníků v jezdectví a Mezinárodního klubu skokových jezdců (IJRC) a s podporou společnosti Rolex. Již sedmý ročník Riders academy je určen pro talentované mladé jezdce ve věku 18 - 23 let. Celkem 25 jezdců bude vybráno odbornou porotou pro testovací závody a 5 až 6 nejlepších získá půlroční stáž v renomované světové stáji. Pro výběr do akademie je rozhodující výkonnost v soutěžích s obtížností 140 - 150 cm, vhodné koně , kterými jezdec disponuje a osobní profil jezdce.

Česká republika má možnost přihlásit 2 - 3 jezdce do širšího výběru, termín přihlášek je 29. února 2020. V případě zájmu o účast zašlete přihlášku na SK ČJF na email komise.skoky@cjf.cz nejpozději do 21.2.2020. Výběr se uskuteční při některých závodech CSI ve střední Evropě na konci března a začátkem dubna, místo a termín bude včas oznámen.

Veškeré informace o projektu a podmínkách přihlášky naleznete na webových stránkách http://www.ridersacademy.eu/home.aspx  nebo zde (překlad).

 

Václav Staněk hodnotí projekt takto:

"Ačkoliv má půlroční tréninková stáž není ještě u konce, již nyní můžu říci, že mi Young Riders Academy změnila život k lepšímu, poznal jsem díky ní spoustu úžasných lidí, naučil se plno nových věcí a zlepšil své jezdecké dovednosti. Díky stáži v profesionální stáji v zahraničí mám možnost trénovat s nejlepšími jezdci a trenéry světa a šanci pokračovat ve spolupráci s nimi i v budoucnu. I přesto, že jsem s přihláškou do YRA váhal, neboť se pravidelně neúčastním mezinárodních závodů na vysoké úrovni, jsem rád, že jsem byl vybrán. Poslat přihlášku do YRA doporučuji každému, kdo splňuje minimální podmínky přijetí a bere jezdecký sport vážně. Přál bych si aby Česká Republika měla svého zástupce v YRA i v dalších letech."

stažený soubor (4)stažený souborstažený soubor (5)stažený soubor (2)stažený soubor (3)

 
Nahoru