mobile_wrapper

Brno hostí 20. ročník Světového poháru v drezuře, představí se špičkoví jezdci i mladé naděje

 

Brno, 7. června 2018 - Hned tři klání jezdeckého Světového poháru v rychlém sledu nabízí v červnu kolbiště v České republice. Po závodech ve voltiži, které hostil na začátku měsíce Frenštát pod Radhoštěm, se tradičně v brněnském areálu Panská lícha představí o víkendu 15. - 17. června špičkoví závodníci v drezuře.

„Těší mě, že čeští fanoušci budou moci sledovat výkony na vysoké úrovni v další jezdecké disciplíně, startovní listiny slibují skvělý zážitek,“ láká prezidentka České jezdecké federace Olga Plachá na jubilejní 20. ročník mezinárodních drezurních závodů v Brně, jichž se zúčastní rekordní počet 120 koní ze šestnácti zemí světa.

CDI_17_10

Na Panské líše se od pátku 15. června představí v nejvyšším stupni Grand Prix celkem 26 koní a to v kategorii CDI-W a CDI3* jež jsou kvalifikační na zářijové Světové jezdecké hry. V kategorii CDI-W dvanáct ambiciózních dvojic z deseti zemí včetně Saschy Schulze z Lucemburska s koněm Dragaem, kterému ve světovém žebříčku patří 67. příčka. K favoritům budou patřit i Maria Caetanová z Portugalska v sedle Coroada, která si letos na kolbištích vede velice dobře, či Rakušanka Ulrike Prunthallerová s koněm Bartlgut´s Duccio. České barvy bude hájit Petra Minářová s Dumontem. V kategorii CDI3* Grand Prix (velká runda) potom 14 dvojic, kde favoritkou je opět rakouská jezdkyně Ulrike Prunthallerová, která je se svým druhým koněm ve FEI žebříčku na 60. místě. Z našich se představí Pavla Rubíčková se Xangaiem.

CDI_17_3

Výtečné obsazení bude mít rovněž CDI3* (malá runda) se zastoupením hned jedenácti zemí. Čeští fanoušci budou držet palce především Barboře Leiterové s Fabregasem, Fabriziovi Sigismondimu v sedle Drambuie K a Idě Vavříkové na Fürst Romantico.

K vidění budou i naděje české drezury v túře CDIY pro mladé jezdce, kde nastoupí Aneta Havlíčková a Alexandra Hanáčková, v úlohách v rámci CDIJ ukážou své umění Julie Sekaninová a Eva Vavříková, které patří v aktuálním světovém žebříčku skvělé 17. místo. Pojedou se rovněž závody jezdců na pony, kterých se zúčastní nejvíce koní reprezentující ČR v čele s Julií Sekaninovou s Donem Johnsnem, naší nejlepší pony jezdkyní v roce 2017 a dětí. Ve všech těchto čtyřech kategoriích si sportovci budou moci plnit kvalifikaci na mistrovství Evropy 2018.

CDI_17_6

O prestiži této největší a nejvýznamnější drezurní akce v Česku svědčí i to, že jezdce bude hodnotit i pět olympijských rozhodčích. V neděli se diváci mohou těšit na velice atraktivní finálové volné sestavy na hudbu. Dá se říci, že koně budou tančit.

Vstup do areálu je po všechny tři dny zdarma, pro malé návštěvníky je připravena jízda na koních. Vše můžete obrazem sledovat on-line na www.clipmyhorse.tv nebo www.panskalicha.cz

CDI_17_putovní pohár hejtmana JMK-vítěz World cup

 

Vstup do Jezdeckého informačního systému

 

 

         ČJF na facebooku:

 

 

 

Partneři

Hodinářství Bechyně Jezdectvi pro vsechny
Nahoru