mobile_wrapper

Brněnskému Světovému poháru v drezuře vládla portugalská favoritka, dařilo se i českým jezdcům

 

Brno, 20. června 2018 - Vítězstvím favorizované portugalské jezdkyně Marie Caetanové v sedle Coroada skončila o víkendu Grand Prix Světového poháru v drezuře CDI-W/CDI3* v brněnském areálu Panská lícha. V silné mezinárodní konkurenci byli hodně vidět i čeští reprezentanti.

V Grand Prix obsadila Petra Minářová s Dumontem skvělé osmé místo. „Myslím, že Petra byla moc spokojená, získala i výborné ohodnocení od rozhodčích. Vedla si velice dobře,“ chválí ředitelka závodu Lenka Sekaninová.

Také Velkou i Malou rundu ovládla jedna z favoritek, Rakušanka Ulrike Prunthallerová. Pavla Rubíčková v sedle Xangaie brala ve Velké rundě devátou příčku. „Bohužel se jí však nepodařilo splnit kvalifikaci na Světové jezdecké hry,“ lituje Sekaninová.

Eva_Vavříková

V Malé rundě získávala první mezinárodní ostruhy Barbora Leiterová s Fabregasem. „Po úvodním dnu byla šťastná, druhý se jí tolik nepovedl, ale díky tomu, že se někteří jezdci odhlásili, se dostala do küru. Byla ráda, že si ho mohla mezi touto konkurencí zajet, znamená to obrovské zkušenosti,“ říká ředitelka závodu.

Julie_Sekaninová

Mezi mladými jezdci brala Alexandra Hanáčková s Well Done čtvrté místo, v kategorii juniorů se výtečnou stříbrnou pozicí blýskla Eva Vavříková. „To je krásný úspěch, konkurence totiž byla opravdu veliká včetně jezdců, kteří budou startovat na mistrovství Evropy,“ upozorňuje Sekaninová. „V Brně to totiž pro některé byla poslední šance, jak si splnit kvalifikaci na šampionát,“ doplňuje.

Rovněž stříbro si připsala v kategorii dětí Tereza Matoušková, v ponících brala osmé místo talentovaná Julie Sekaninová. „Pro mě bylo milým překvapením, že dcera získala vysoké ohodnocení 69 procent, její vůbec nejvyšší na mezinárodní úrovni,“ říká ředitelka závodu a zároveň pyšná maminka jezdkyně. „Udělala tím zřejmě krásnou tečku za kategorií pony. Sice v ní může jezdit ještě rok, ale už nám hodně vyrostla,“ vysvětluje Lenka Sekaninová.

Maria_Caetano

Radost jí udělala i skutečnost, že jubilejní 20. ročník mezinárodních drezurních závodů v Brně organizačně perfektně klapal i při účasti rekordního počtu 120 koní ze šestnácti zemí světa. „Potěšilo mě, že jsme přivítali tolik koní a že všechno vyšlo. A jsem ráda, že byli vidět i čeští jezdci a že velké zastoupení měly kategorie dětí a pony. Ukázalo se, že mladá generace má o jezdectví zájem a chce se mu věnovat,“ podotýká Sekaninová.

Ihned po skončení letošního ročníku začala myslet na přípravy toho příštího. „Už mám dohodnutý termín a domlouvám rozhodčí. Znovu se ukázalo, že pořádání takového

špičkového závodu má smysl. Pro naše jezdce je to obrovská zkušenost a zároveň chuť a motivace do další práce,“ uzavírá Sekaninová.

Ulrike_Prunthaller

 

Autor fotografií - Stanislav Pitela

 

 

Vstup do Jezdeckého informačního systému

 

 

         ČJF na facebooku:

 

 

 

Partneři

Hodinářství Bechyně Jezdectvi pro vsechny
Nahoru