mobile_wrapper

Šampionát v Martinicích určil majitele domácích titulů v parkurovém skákání v kategoriích juniorů a dětí

 

Martinice, 7. srpna 2018 - Týden po šampionátu seniorů a mladých jezdců soupeřili o domácí mistrovské tituly v parkurovém skákání starší i mladší junioři a rovněž děti. Areál v Martinicích viděl výtečné výkony a napínavé souboje.

Mezi staršími juniory nastupovalo do třetího kola osm do té doby bezchybných závodníků. Závěrečné dějství však zvládly bez trestných bodů už jen dvě jezdkyně – Sára Finsterle na Elektře 3 a Michaela Rodová s Cartanem K. Rozhodnout mezi nimi tak muselo rozeskakování, které rovněž obě absolvovaly bezchybně, díky lepšímu času se nakonec z výhry radovala Sára Finsterle. Bronz si vyjela Tereza Markusková v sedle Collinse 21, kterou o účast v rozeskakování o titul připravil jediný trestný bod inkasovaný za překročení času v posledním kole.

Martinice_foto_Zenon_Kisza_6

Rozeskakování tří bezchybných jezdkyň určilo pořadí na stupních vítězů v kategorii mladších juniorů. Jen Tereza Jakubcová s Acobatou-T ho projela čistě a brala zlato, druhé místo patřilo Tereze Svobodové na Cartageně W a třetí Valentýně Kukové v sedle Philadelphie 1.

V soutěži dětí si před závěrečným kolem držela čistý štít trojice jezdců, ale pouze Aneta Červená se Sandrinou nezaváhala ani ve třetím díle klání, a stala se tak českou šampionkou. O dalších medailových pozicích rozhodovalo rozeskakování, po němž slavil stříbro Viktor Skutecký s Jolly Jokerem 1 a bronz Eliška Hasnedlová na Conkiře.

Martinice_foto_Zenon_Kisza_9

ých soutěžích braly tituly mezi juniory družstvo Plzeňska (Tereza Jakubcová, Daniel Pospěch, Sofie Nosková a Michaela Rodová) a v kategorii dětí Praha (Isabella Held, Emma Sophia Španko, Viktor Skutecký a Sára Dvořáková).

Martinice_foto_Zenon_Kisza_3

„Během mistrovství byly k vidění opravdu kvalitní a rutinované výkony. Velmi oceňuji nasazení jezdců v tak extrémních podmínkách, jaké v těchto dnech v horkých dnech zažíváme. Je velmi potěšující, jak se úroveň našich nejmladších jezdců stále zvyšuje. I tento vrcholný národní šampionát byl důkazem, že nám rostou nesmírně talentovaní a kvalitní jezdci. Moc se mi líbí jejich nadšení, píle a láska k tomuto krásnému sportu,“ komentovala prezidentka České jezdecké federace Olga Plachá vydařené mistrovské závody.

Martinice_foto_Zenon_Kisza_10

 

Autor fotografií - Zenon Kisza

 

Vstup do Jezdeckého informačního systému

 

 

         ČJF na facebooku:

 

 

 

Partneři

Hodinářství Bechyně Jezdectvi pro vsechny
Nahoru