mobile_wrapper

Pokrok v digitalizaci jezdeckých sportů. Česká jezdecká federace zakoupila nový výsledkový software Hubertus

 pokrok-v-digitalizaci-jezdeckych-sportu-ceska-jezdecka-federace-zakoupila-novy-vysledkovy-software-hubertus.pdf

PRAHA, 19. února 2022 – Česká republika učinila významný krok v digitalizaci jezdeckých sportů. Česká jezdecká federace zakoupila od společnosti LiveJumping výsledkový software Hubertus. Nákup byl z velké části spolufinancován z dotačního programu Národní sportovní agentury. Tento program je velmi známý, oblíbený a již využíván v řadě evropských zemí. Organizátorům, zpracovatelům výsledků a rozhodčím poskytne kompletní on-line servis závodů pro níže zmíněné jezdecké disciplíny.

Digitalizace jezdeckého prostředí představuje pro Českou jezdeckou federaci jednu z hlavních priorit. Od roku 2003 využívá federace pro zpracování výsledků z jednotlivých závodů program ACE Gallop, který však již neodpovídá moderním technologickým standardům a aktuálním potřebám. Vlastníci softwaru navíc nebyli schopni zaručit jeho provozuschopnost a vypověděli do konce roku 2022 další IT podporu této platformy. Na výsledkovém softwaru je ale závislé celé jezdecké prostředí od národní federace, organizátorů závodů až po samotné závodící, kteří se ročně zúčastní tisíců závodních startů. Kolaps systému by tak fatálně ohrozil jezdecký sport v České republice.

Zástupcům České jezdecké federace se podařilo v rekordně krátkém čase v souladu s dotačními pravidly zakoupit nový program a odvrátit tak kolaps jezdeckého prostředí. “Nutnost moderního výsledkového softwaru rezonovala celou federací již několik posledních let, a tak potřeba pořízení nového výsledkového softwaru byla jednoznačně prioritou od mého nástupu. Absence systému by zásadním způsobem zasáhla jezdecké prostředí v České republice. Díky obrovskému nasazení sekretariátu, výkonného výboru a prezidenta federace se nakonec podařilo situaci velmi efektivně vyřešit. Do jezdectví v ČR tímto přinášíme ty nejmodernější technologie a máme zajištěn provoz jezdeckých závodů do budoucna” vysvětluje Petr Kuklík, generální sekretář ČJF.

Česká jezdecká federace podala Národní sportovní agentuře žádost o poskytnutí dotace pro nákup softwaru dne 31. 8. 2021. Informaci o kladném posouzení a rozhodnutí o poskytnutí dotace obdržel sekretariát ČJF dne 15. 12. 2021. Podmínkou spolufinancování ze strany poskytovatele však bylo pořízení a předložení finančního vypořádání do konce roku 2021. “Vzhledem k pravidlům čerpání z dotační výzvy byl termín skutečně šibeniční. Program Hubertus byl vybrán na základě nejnižší nabídkové ceny. Usilovnou prací přes vánoční svátky se podařilo realizovat nákup nového softwaru, který byl dokonce pořízen za významně nižší částku, než byl původní předpoklad. Nyní je program majetkem federace,” doplňuje Radek Rouč, prezident ČJF.

Software Hubertus je kompletním řešením pro zpracování jezdeckých závodů. Rozhodčím, organizátorům a stavitelům poskytuje startovní listiny, živé výsledky a všechny potřebné soupisky a tisky. Součástí je také systém pro automatické měření času, webová platforma, mobilní či desktopová aplikace, která mimo jiné zásadně zjednodušuje proces přihlašování pro samotné závodící. Systém umožňuje zpracovat výsledky disciplín jako drezura, skoky, všestrannost a spřežení. Umožňuje také zpracovávat výsledky nejen z národních závodů, ale je použitelný i pro mezinárodní závody. Samozřejmostí je online zveřejňování startovních listin a výsledků v reálném čase. Pro lokální místa se špatnou dostupností internetu nabízí také offline mód.

„Nabízí také možnost bezpapírového řešení pro zadávání známek rozhodčích v reálném čase. Navíc je plně kompatibilní s časomírami ALGE, Tag Heuer, SECTRO, MicroGate a mnoha dalších. Pracuje také plně s výsledky ve formátu FEI. Obrovským benefitem je vestavěný přenos dat v reálném čase pro televizní a internetové vysílání i zobrazovací modul pro LED tabule,“ upřesňuje výhody softwaru Petr Kuklik.

V rámci České jezdecké federace momentálně probíhá propojení s Jezdeckým informačním systémem (JIS), který je centrální evidencí všech registrovaných jezdců, závodů i výsledků. Postupně také dochází k zapracování lokálních pravidel. Zkušební režim bude spuštěn v příštích týdnech, kdy budou závody vyhodnocovány v Gallop i Hubertus současně. Plný přechod výhradně na program Hubertus plánuje federace do roku 2023.

Hubertus

CJF

 
Nahoru