mobile_wrapper
27.07.2022 02:23

Drezurní Amatér šampionát zná své vítěze

Drezurní Amatér šampionát zná své vítěze

Drezurní jezdci se o uplynulém víkendu utkali ve Zduchovicích v rámci Amatér šampionátu. Připraveny byly celkem tři věkové kategorie na úrovni Z a L. Startovní pole se naplnila ihned po otevření přihlášek a velmi potěšující byl velký zájem o start v tomto šampionátu.

Všechny soutěže se jely v sobotu a v neděli jako dvoukolové. Jako první vyvrcholila v neděli seniorská kategorie na stupni L, kde se vítězkou stala Markéta Brychtová s klisnou Dafne, na druhém místě se umístila Kateřina Vincourková a Romero. Vedení po prvním kole neudržela Anna Mikolášová s Wintergold V a nakonec skončila na pěkném třetím místě.

Další seniorský šampionát byl hodnocen na úrovni stupně L, kde zvítězila nebanická Karolína Šimáčková s koněm Vivaldi 1, která obdržela 71,723%. Na stupínek na bedně s číslem dvě, vystoupila při dekorování Miriam Viesnerová, která s valachem Friday I´m in Love získala celkem 68,736%. Červený flot za třetí místo obdržela Ing. Hana Civišová s valachem Exotic-M s výsledkem 68,644%.

Mladší věkové kategorie byly na pořadu v neděli odpoledne a v kategorii dětí na úrovni Z zvítězila Sára Davídková s valachem Tango. Na druhém místě byla dekorována Anna Šestáková s klisnou Avelange a třetí příčku obsadila Beáta Včelová s Dar de Will.

Juniorský šampionát na úrovni Z opanovala Sára Kotisová s valachem Colorado, která se zároveň věnuje parkurovému sportu a ukázala tak, že všestranné založení jí dlouhodobě svědčí. Na druhém místě se umístila Jana Hafnerová s Mr. Míša-SL, která v loňském roce taktéž skákala a letos se již věnuje výhradně drezurním soutěžím. Třetí příčku ukořistila Martina Simandlová s Kevin Haven Moon.

V juniorské kategorii na stupní L nenašla přemožitele Amálie Duchková s Furst Weilberg FB, která si nadělila výsledkem 67,984% více než dvouprocentní náskok před ostatními jezdci. Na druhém místě se umístila Pavla Krtičková s valachem Viking 15 s výsledkem 65,195%. Třetí místo brala Pavla Bendlová a Captain Balu, která zapisovala výsledek 64,537%.

Drezurní amatér šampionát sklidil v letošním roce nebývalý zájem a je potřeba v první řadě poděkovat pořadatelům za perfektní průběh, rozhodčím za fundované rozhodování a hlavně generálnímu sponzorovi - Equestrians.cz za krásné deky a hodnotné ceny pro umístěné. Doufáme, že si to všichni zúčastnění užili a těšíme se na další ročník.

Za DK Ing. Hana Civišová

 

 
Nahoru