mobile_wrapper

Paradrezura

6.9.2019

Pozvánka na školení paradrezurních rozhodčí dne 21. 9. 2019

 

22.2.2019

Zásady nominace paradrezurních jezdců na zahraniční výjezdy 2019

 

20.5.2018

Přehled českých jezdců

 

2.2.2017

pozvánka na školení paradrezurních rozhodčí

pozvánka na soustředění para jezdců a trenérů

31.1.2017

Pozvánka na školení trenérů paradrezury - Belgie 24.-26.2.2017

přihláška

pozvánka

 

20.12.2016

Pozvánka na CPEDI 3* Belgie 21.-23.4.2017

rozpis

přehled ubytování

přihláška

 

 

6.8.2016

Od 1.1.2017 dojde k centralizaci IPC klasifikací. Nebude se již nadále klasifikovat na všech mezinárodních soutěžích, ale pouze na vybraných akcích. Seznam těchto CPEDI bude zveřejněn v listopadu letošního roku. Minimálně 3 měsíce před zamýšleným startem je nutné přihlásit se prostřednictvím ČJF ke klasifikaci a dodat všechny potřebné dokumenty včetně lékařské zprávy v angličtině.

Více zde http://inside.fei.org/system/files/FEI%20Classification%20Request%20Form%20for%20FEI%20Para%20equestrian%20Competition.pdf

 

9.3.2016

Pozvánka na školení rozhodčích paradrezura najdete zde

8.3.2016

Pozvánka na soustředění a školení paradrezura zde

 

5.1.2016

S radostí Vám přinášíme zprávu a schváleném Paradrezurním poháru. Podrobné informace a pravidla najdete v nové rubrice Paradrezurní pohár.

 

5.1.2016 Sportovně technické podmínky MČR para zde

 

16.12.2015

Royal Dutch Equestrian Federation has the pleasure to inviteriders from your Federation to compete in the above mentioned event.

 

Principle Entries:          7-12-2015

Nominated Entries:       10-1-2016

Definite Entries: datum             20-1-2016

 

Enclosed you will find the definite schedule.

Will you please send your entries to:

 

 

Rozpis na paradrezurní závody zde

 

 

3.12.2015 

Lata Brandis - neobyčejná jezdkyně - paradrezura

Na níže uvedeném odkazu najdete několik slov o neobyčejné jezdkyni Latě Brandis celý článek

 

_____________________________________________________________________________

25.10.2015

Úspěšné zakončení sezony v italském Arezzo


Ve dnech 22.-25. 10. 2015 hostil jezdecký areál v italském v letošním roce poslední mezinárodní paradrezurní závody. Pro mnohé jezdce to byla poslední letošní příležitost pro získání kvalifikace, jenž by jim umožnila start na paralympijských hrách 2016.

Celý článek najdete ZDE.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

7.10.2015

Mistrovství ČR v paradrezuře

Přinášíme článek paní Heleny Novotné.

Letošní Mistrovství ČR v paradrezůře ve dnech 3. - 4.10. se opravdu vydařilo a bylo ve znamení rekordů. A to bez nadsázky. O skvělé výsledky se postarala Nasťa Vištalová s Lukášem Hnátem. Oba nasadili tak vysokou laťku už první den.

Lukáš měl v Team testu (který se jel v sobotu dopoledne)  70,72% a Nasťa 68,33%. Předstihli svým výkonem dokonce i skvělou německou závodnici Hick Baerbel s 67,89%.

Odpoledne (Individual test) zvýšil laťku Lukáš na 73,91%.  Nasťa získala 68,99%. Hick Baerbel měla 72,71% a Martina Bezinger 69,11%.

Při čtení výsledků paradrezůrní jezdci vedli mezi sebou rozpravu o tom, že vyšší skóre už nelze dosáhnout.  

V neděli Lukáš ještě zvýšil náskok a dokázal v küru získat přes 80%. A tím získal prvenství. Také Nasťa zabodovala a dosáhla 79,4% s kobylkou Dominique, kterou jezdí od května letošního roku.

V paradrezůře se blýská na "lepší časy". Tedy spíše čeští paradrezůrní jezdci šli výkonnostně nahoru. Mnoho jezdců má nové koně, ale i příklad Lukáše a Nasti motivoval ostatní k podání co nejlepších výkonů i za cenu že si sáhnou až na samé dno.

Celé mistrovství se neslo v přátelské atmosféře a také počasí nám přálo. Areál Kinský v Hradišťku byl ideálním místem konání a pořádající  Klub Kvítek v čele s Janou Zenklovou a Klub Rozárka, jehož členky pomáhaly při obsluze obdélníku byly perfektně sehraný tým.

Snad jediná stinná stránka aspoň co mě připadala, byla velmi nízká  účast obecenstva. A že se teď bylo opravdu na co dívat.

Pro příští rok se Mistrovství ČR v paradrezůře bude konat při Mistrovství v drezůře, aby se také širší jezdecké veřejnost mohla seznámit s paradrezůrními jezdci a jejich výkony.

Paradrezůrní závody se konají současně s drezůrními závody už několik roků v Herouticích. Letos prvně byly paradrezůrní závody přičleněny také k šampionátům v Němčicích a ve Zduchovicích. A v půlce září k "Pohodovým" drezůrním závodům 2015 pro "radost" pořádaným manželi Pulpánovými v areálu JŠ EQUUS Kinsky v Hradišťku u Sadské.

Na zdravé jezdce mám možná dost troufalou prosbu. Než se půjdete podívat na samotné závodění paradrezůrních jezdců, udělejte si prosím čas a zajděte se podívat na nasedání těchto jezdců. Budete velmi překvapeni, tím co uvidíte. Mnoho jezdců musí vynaložit velké úsilí, aby se dostali vůbec do sedla a bez pomoci druhých by to nedokázali. Přesto je to od závodění neodradí a vždy podstupují neustálý boj při nasedání se svým handicapem. A na jejich tvářích uvidíte nadšení aby už byli v sedle. A potom když si sednou do sedla, tvář jim prozáří radost a už spěchají na oprácko, aby se s koněm uvolnili a předvedli co nejlepší výkon.

Neposuzujte jejich sed podle měřítek se zdravými jezdci.

Handicapovaným jezdcům jejich handicap neumožňuje sedět podle předpisů. Zaměřte se na jejich souhru s koněm a budete velmi mile překvapeni, jak i jezdci z první skupiny (jezdí pouze v kroku) dokáží mít koně na přilnutí a v pravidelném chodu. Cviky provádí s lehkostí, kterou je jim možno mnohdy závidět. A to nemají cit v nohách a přesto jsou dobří.

Jsou zde jezdci s různými handicapy, ale jedno mají společné. LÁSKU  KE  KONÍM A VŮLI  JÍT  ZA SVÝM CÍLEM.  A to si zaslouží velký obdiv.

_________________________________________________________________________________

4.10.2015

V paradrezurním Mistrovství ČR zvítězil Lukáš Hnát

Mistrovství České republiky v paradrezuře 2015 zahájilo v sobotu 3. října dopoledním Team Testem a odpoledním Individual Testem. V obou případech podal nejlepší výkony Lukáš Hnát. S Mon Aer dosáhl v úvodní úloze na 70,72 %.  Odpoledne se rozhodčím výkon v jejich podání líbil ještě více a obdrželi za něj 73,91 %. Jeho největší soupeřka Anastasja Vištalová s Dominique získala 68,33 % a 68,99 %. Zatímco v prvním případě to bylo druhé nejvyšší hodnocení, odpoledne se před ní známkami dostali zahraniční účastníci – Baerbel Hick s Rigoletto a Martina Bezinger s Fulton´s Point. Mezi úspěšné domácí účastníky se zařadila ještě Kateřina Lesová se Salvátorem 1. Ta obdržela hodnocení 63,19 % a 65,71 %.

V neděli si Lukáš Hnát své prvenství udržel a díky tomu se v neděli 4. října stal v Hradištku u Sadské mistrem České republiky pro rok 2015. Druhá dokončila Anastasja Vištalová před třetí Kateřinou Lesovou.  Lukáš Hnát startoval na mistrovském šampionátu s koněm Mon Aer a zlatou medaili získali za výsledek 74,82 % po třech kolech. Tento jezdec patří do kategorie Ia, stejně jako jeho obhájkyně loňského zlata Anastasja Vištalová. Ta obsadila s koněm Dominique stříbrnou pozici s pěkným hodnocením 72,25 %.  Elitní trio uzavřela Kateřina Lesová a Salvátor 1 s výsledkem 68,27 %. Mistrovskou soutěž dokončilo celkem osm dvojic.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

22.9.2015

Čeští paradrezuristé závodili na Mistrovství Evropy

Ve dnech 18. – 20. 9.2015 hostilo malebné městečko Deauville Mistrovství Evropy v paradrezuře, kam se tradičně sjela celá špička tohoto sportu.

Nejvíce početným gradem byla III.sk. (20 jezdců), naopak nejméně jich startovalo v gradu II. (10 dvojic). Česká republika měla na tomto kontinentálním šampionátu dva své zástupce. Ve krokové skupině Ia se představila Anastasja Vištalová, která sedlala klisnu Dominique. Klusový grade II. měl také českého zástupce, respektive zástupkyni Kateřinu Lesovou, která v obdélníku předváděla svého valacha Salvátora.

Celý článek najdete ZDE.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

3.7.2015

Paradrezura v německém Linslerhofu

 

Na CPEDI 3* vyrazila i česká paradrezurní reprezentace. Původně měla kromě Anastasji Vištalové reprezentovat i Katka Lessová, která ale bohužel ze zdravotnívh důvodů nemohla odjet.

Anastasja Vištalová se pokusí svou novou klisnou Dominique, kterou má teprve tři týdny, splnit kvalifikaci na ME v paradrezuře. Je zde zatím největší konkurence ze všech mezinárodních závodů, kde zástupci ČR letos startovali - celkem 61 para jezdců z Německa, Ruska, USA, Holandska, Kanady, Singapuru, Francie, Rakouska, Polska, Japonska a ČR. Ve skupině 1a, kde startuje i Nasťa, je 12 startujících, ve skupině 1b je 11, ve II. je 14, ve III. je 15 a ve IV. 9.

 

Starty začínají již v 7.00 a končí v 19.00 hod, potom ještě následují národní úlohy pro drezurní jezdce  SG a Grand Prix, které se jezdí až do 23.00 hodin, takže program je opravdu nabitý.
Na místě je dnes 38 stupňů a slunce praží tak, že je to velice těžko snesitelné jak pro koně, tak pro jezdce. Koně se neustále stříkají a chladí a na schůzce vedoucích ekip bylo rozhodčími povoleno startovat bez saka jen v košilích a to  i s krátkým rukávem. Při dojezdu je jezdcům vždy podávána okamžitě voda na napití a i tak je to pro některé postižené jezdce opravdu velice obtížné.

 

Nasta startuje dnes ve 18.42 v Team testu.

 

Držíme palce.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

21.4.2015

Česká ekipa paradrezury v Itálii

Ve dnech 16-19. 4. 2015 hostila italská Caselle di Sommacampagna mezinárodní závody v drezuře a paradrezuře.

Na startu se sešlo celkem 19 jezdců z Německa, Holandska, Rakouska, Itálie. Švýcarska, Řecka, Brazílie a ČR, kteří startovali dle svého postižení v kategoriích 1a., 1b. ,II., III. a  IV.
Česká republika měla tentokrát  zastoupení v podobě dvou jezdců, neboť ke zkušené reprezentantce Ananstasje Vištalové přibyl teprve 16-letý  Lukáš Hnát, který se mohl zúčastnit díky dotaci z loterií , kterou ČJF pro následující tři roky získala a která je určená právě pro jezdce do 18 let.

Celý článek najdete zde.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Rozpis na mezinárodní závody Cassele di Sommacampagna (ITA) 16 - 19.4.

Rozpis na mezinárodní závody Mannheim 1.-5.5.

Rozpis na mezinárodní závody CPEDI3* MAGNA RACINO

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Paradrezurní tréninkové soustředění

Drezurní komise ČJF připravila pro všechny zájemce o paradrezuru – jezdce, trenéry, členy podporujícího týmu, rozhodčí, odborníky, laiky Paradrezurní tréninkové soustředění
Místo konání:     Masečín (Štěchovice, Praha-západ) - viz www.gineta.cz/equestrian  (stránky pouze v angličtině)    
Termín:         10.-12.4.2015
Lektor:       Ulf  Wilken (Švédsko)
Kapacita:   2x10 tréninkových lekcí
 – tj. dva dny (sobota, neděle) po deseti tréninkových lekcích

Kompletní informace najdete ZDE.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Kalendář akcí 2015

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Paradrezura v sezoně 2014


Z hlediska sportovního byla největším úspěchem letošní sezony účast Anastasji Vištalové na WEG 2014 v Normandii. Z celkového hlediska nás těší rostoucí zájem ze strany ČJF, Drezurní komise a přímý kontakt s členy Výkonného výboru. V příštím roce se chceme zaměřit na vzdělávání a rozvoj funkcionářů a pořadatelů, nadále se budeme soustředit na rozvoj perspektivních jezdců. Zpracovali jsme a podali projekt na podporu sportovní činnosti v juniorské kategorii.


Velice nás těší kladné hodnocení organizátorů Mistrovství ČR v paradrezuře od zahraničních (německých) jezdců. Intenzivnější kontakt se zahraničními federacemi a jejich paradrezurními jezdci je jednou z priorit v konceptu rozvoje české paradrezury. Jezdecké výkony českých paradrezuristů jsou již delší dobu poměrně stabilní, ale zlepšuje se kvalita koní, které mají někteří jezdci k dispozici. V kategorii nováčků se objevili mladí jezdci, kteří při správném tréninku a vedení mají dobrou perspektivu dosáhnout jezdeckých úspěchů i na mezinárodní úrovni.

 
Nahoru