mobile_wrapper
23.05.2017 22:12

NP ČJF dětí a mládeže - skoky

Dne 21. 5. 2017 se v jezdeckém areálu Panská lícha uskutečnily skokové závody

spolu s kvalifikačním kolem Národního poháru ČJF pro děti a mládež. Tyto závody byly ve znamení účasti severomoravských jezdeckých oddílů – Sportovní stáje Nový Jičín -Hermelín klub, JK Trojanovice či sportovních stájí Kincl a PharLap. Nechyběli zde ani jezdci z domácího jezdeckého klubu Panská lícha.

V soutěži ZPS, A, B na styl pro děti (8-12 let) se na prvním místě umístila Karolína Horníková s pony Verdi 2 (Hermelín klub). Druhé místo získala Viktorie Zerzoňová se Sharifem (JK Trojanovice). Viktorie své umístění vylepšila hned v následující soutěži, kterou se Sharifem s přehledem zvítězila. Soutěž pony S + A – ZLPS, A na styl pro děti ve věku 8-13 let) zvítězila jezdkyně Natálie Bečková se Sally Izabey (Stáj PharLap). Následující soutěž S + A – LPS, A pro děti ve věku 8-13 let byla opět ve znamení vítězství barev stáje PharLap, a to díky dvojici Bečková a Sally Izabey. Druhé místo si vybojovala domácí jezdkyně Daniela Čermáková s Irv Desire. Natálii Bečkové se dařilo i v soutěžích ZLPB na styl, a také LPB pro děti (8-13 let), které zvítězila se svým pony Tim Tamem.

Soutěž pony do 148 cm – LPB na styl pro děti 8-16 let byla úspěšná především pro jezdce ze Stáje Kincl. Soutěž zvítězil Filip Štěpán s Bamem 2, na druhém místě se umístila Lucie Boháčová s Posejdonem 1. Tato jezdkyně získala zároveň třetí příčku, a to s pony Dolores Ewita. Lucii Boháčové se podařilo zvítězit i v následující soutěži pro pony do 148 cm - SPB děti 8-16 let. Otevřenou soutěž stupně ZM ovládl domácí Rudolf Gašpar s Rozalli s čistým kontem trestných bodů a s nejlepším časem, který nakonec rozhodl o vítězném pořadí. V soutěži stupně Z na styl pro děti ve věku 12-14 let byla nejlepší Marie Hojovcová s Ariel 4 (JK Stáj Jelínek) a hned za ní následovalo umístění Filipa Štěpána s Butterfly-B ze Stáje Kincl. Tato dvojice pak v další soutěži předvedla nejpreciznější a nejrychlejší výkon a stala se tak vítězi kategorie Z pro jezdce 12-14 let. Soutěž ZL na styl pro jezdce ve věku 12-18 let zvítězila Kristýna Lecová s Romeem (JK Trojanovice). Tato dvojice se rovněž velmi dobře umístila v soutěži L*, kde získala velmi pěkné třetí místo, hned po Kateřině Svěrákové s Arven 3 (JK DiANNA Sobotovice) a domácí Natálií Ulčové s Gold Laddy.

Můžeme říct, že závodní den na Panské líše se nesl ve znamení velmi podařených jezdeckých výkonů. Za tyto výkony vděčíme především dětem a jejich trenérům, v neposlední řadě také rodičům, které své ratolesti podporují a motivují je ke stále lepším výsledkům.