mobile_wrapper
19.08.2021 10:28

ČR opět v Divizi 1 FEI Longines Nations Cup

ČR opět v Divizi 1 FEI Longines Nations Cup

Finále EEF Longines Poháru národů CSIO4 se konalo ve Varšavě v termínu 21.-25. 7.

Seriálu se v letošním roce účastnili jezdci z A i B kádru. Závodníci se v rámci tohoto seriálu umístili v italské Golra Minore na třetím místě (tam byli v týmu Filip Doležal, Emma Augier De Moussac, Ondřej Zvára a Alena Machová) a v semifinále, které se konalo v Budapešti získali 5.místo (složení týmu Filip Doležal, Jan Štetina, Vladimír Tretera a Ondřej Zvára), které znamenalo postup do samotného finále. Na startu finálového Poháru národů CSIO4 byli jezdci Filip Doležal, Jan Štětina, Vladimír Tretera a tým tentokrát doplnila Alena Machová. Pátým rezervním jezdcem, který dle pravidel seriálu musí být do 25 let, byla Kateřina Tomanová.

Jezdci a koně byli v perfektní formě a v silné konkurenci se jim podařilo dokončit ex equo s týmem Itálie a rozeskakovali se o první místo. Jediná chyba Vladimíra Tretery znamenala druhé místo. Tím sice tým České republiky přišel o postup do finálové Barcelony, ale podařilo se tím zajistit historicky podruhé postup do elitní Divize 1 FEI Longines Nations Cup pro nadcházející sezonu.

Kateřině Tomanové se také dařilo a absolvovala s koněm Quebec Grand Prix CSIO4 s jednou chybou a bodem za čas.

Všem jezdcům gratulujeme ke skvělému úspěchu a máme radost, že máme další jezdce a koně, kteří nás mohou reprezentovat na parkurech té nejvyšší obtížnosti.

Kompletní výsledky zde.

 
Nahoru