mobile_wrapper
05.07.2019 10:45

Druhé místo, které mrzí

Druhé místo, které mrzí

Český skokový tým skončil v týmové olympijské kvalifikaci, ze které postupoval pouze vítězný tým, na druhém místě. Bodový rozdíl od vítěze byl pouhých 8 trestných bodů.

Kurz, který pro jezdce připravil finský stavitel Aki Ylanne, byl velmi náročný, což se ve vysokých teplotách, které přesahovaly 37°C v kombinaci s arénou, která nemá naprosto rovný povrch a rozměry jsou jen 80 x 80 m, projevilo i na výsledcích. Již první překážkou v kurzu byla zeď, voda měřila 3,80 m a najížděla se z poměrně kratšího obratu a do kopce a šířkové skoky v parkuru převládaly. Ukrajinský tým dokončil vítězně s bodovým skóre z obou kol 50 trestných bodů. 

Všichni naši jezdci dodrželi přesně své individuální plány přípravy, koně byli ve skvělé formě a všichni opravdu ze všech sil bojovali o postup. Bohužel se před závody zranila Diva, která má zlomenou čelist a 6 týdnů klid, takže Emma musela vzít svoji další klisnu Chacco Dia a s tou se jí nedařilo na vodě. Klisna skákala výborně, ale na vodu nezvolila Emma úplně ideální nájezd, a ještě v té chvíli letěli na hladinu holubi, takže se klisna lekla a odmítla se pak k vodě přiblížit. Byla to velká škoda, protože Chacco Dia na ostatních skocích skákala s velkým přehledem a rezervou, takže by asi výsledek byl velmi dobrý. Aleš Opatrný absolvoval tyto závody s teprve osmiletým valachem Forewer, který tuto obtížnost skákal podruhé v životě a jeho výsledek byl opravdu výborný. Ve vynikající formě byl Caleri Zuzky Zelinkové, který svou formu ukázal i v závěrečné nedělní Grand Prix. Cento Lano zaskákal dobře v prvním kole a ve druhém se už na něm projevily známky únavy v těch vysokých teplotách, které celý týden v Budapešti panovaly. 

Budapešť Emma

Nutno říct, že kvalifikační závod provázely obrovské emoce a napětí, což se dalo očekávat, ale došlo i k ne úplně jasné interpretaci pravidel a několik bodů v postupu řešení nastalé situace ze strany rozhodčích, bylo napadnutelných, proto byl za ČJF podán oficiální protest, který je nyní v řešení.

Budapešť 8

Českým jezdcům se o víkendu dařilo v mnoha dalších soutěžích. Ondřej Zvára se s Quimerem umístil pátý ve čtvrteční soutěži 150 cm LR, což byla také kvalifikace na Grand Prix. Emma obsadila s klisnou Homey v soutěži pro mladé koně ve čtvrtek druhé místo v pátek zvítězila a v sobotu se probojovala do rozeskakování a dokončila na 10. místě. Aleš Opatrný obsadil s valachem Sangris Boy skvělé druhé místo v soutěži 150 cm LR v sobotu a v neděli ve 140 cm mu patřila čtvrtá příčka s koněm Dukato.

Budapeš Aleš

Největší radost pak zaznamenal český tým ve vrcholné Grand Prix CSI3-W Budapešť v neděli, kde opět velmi těžký kurz absolvovaly z 53 dvojic pouze 4 bez trestných bodů, a mezi nimi figurovaly dvě české dvojice – Zuzana Zelinková s Calerim a Aleš Opatrný s valachem Sangris Boy. Po rozeskakování skončila Zuzana na druhém a Aleš na čtvrtém místě. Maďarský jezdec Gábor Szabo junior využil své pozice v rozeskakování a jako poslední jezdec zvolil spíš jízdu na jistotu, což se mu vyplatilo a s koněm Timpex Bolcsesz zvítězil. Druhý skončil René Tebbel, který reprezentoval Ukrajinu. 

Budapešť 7

 

 

 
Nahoru