mobile_wrapper
30.12.2014 19:39

Kategorizace skokových jezdců

V souvislosti s narůstajícím počtem startujících v soutěžích se již řadu let hovoří o nutnosti rozdělit jezdce do výkonnostních kategorií. Skoková komise připravila od sezóny 2015 asi nejzásadnější změnu v pravidlech jezdeckého sportu od 90. let, když zapracovala do národních pravidel úpravu zavádějící kategorizaci jezdců.

Inspirací této úpravy byl fungující rakouský model. Pokud tuto úpravu schválí Výkonný výbor ČJF na zasedání 13. 1. 2015, vstoupí kategorizace v platnost s novými pravidly od 1. 4. 2015. V rámci přípravy však bude některé kroky nutné realizovat dříve, tedy od chvíle, kdy začne prodlužování jezdeckých licencí pro sezónu 2015. Skoková komise předpokládá, že rok 2015 bude rokem zkušebním a v průběhu sezóny se za podpory jezdecké veřejnosti tento návrh poupraví tak, aby plně fungoval od roku 2016.

Představení návrhu kategorizace jezdců Vám přinášíme v připojeném dokumentu, resp.tiskové zprávě, kde jsou popsány kategorie a jejich fungování, typy soutěží, které díky kategoriím vzniknou, podmínky přestupu do jednotlivých kategorií atd.

Pevně věříme, že kategorizace jezdců spolu s navrhovanými úpravami pravidel (pokud vše bude schváleno), budou přínosem pro jezdce všech výkonnostních úrovní.

Dokument Kategorizace jezdců ke stažení ZDE

Odpovědi na doposud sesbírané dotazy naleznete na stránce: Kategorizace - otázky a odpovědi.

 
Nahoru