mobile_wrapper
14.08.2018 13:45

Osm stužek pro český tým na CSIO5 Budapešť

Osm stužek pro český tým na CSIO5 Budapešť

Ve dnech 8. až 12.8. se A seniorský skokový tým zúčastnil finále FEI Divize 2 PN při CSIO5 Budapešť.

Český tým soutěžil v Maďarsku v následujícím složení:

Zuzana Zelinková: CSIO5 - Caleri, Kleiner Lord, CSIYH - Ekatharina, Evita R 

Anna Kellnerová: CSIO5 Silverstone G, Balguero

Ondřej Zvára: CSIO5 Quimero M, Cardiff Dwerse Hagen Z, Chaccolan

Aleš Opatrný: VDL Fakir, Chablou, CSIYH - Forewer

Marek Klus: CSIO5-Carison, Carebis, CSIYH- Solidat

V průběhu závodů se jezdcům podařilo celkem osmkrát obsadit dekorovaná místa s finanční dotací, někteří se kvalifikovali do Longines GP i do CSIO5 - World Cup.

_75I5866

V soutěžích pro mladé koně se nejvíce dařilo Markovi Klusovi se šestiletým hřebcem Solidat. Ve čtvrteční zahajovací soutěži pro mladé koně se po bezchybném parkuru umístil Marek na 8. místě, Zuzana Zelinková pak s klisnou Ekatharina dokončila pouze s jedním bodem za čas stejně jako Aleš Opatrný s Forewer. V pátek pak všichni tři jezdci s mladými koňmi dokončili bez trestných bodů a Marek Klus se Solidatem získal skvělé 2. místo. V sobotním finále pak tato dvojice obsadila další výtečné místo a to 4. a Aleš Opatrný s Forewer  se umístil na 8. místě.  Měli jsme tedy na dekorování hned dva české jezdce.

Solidat

V dalších soutěžích se dařilo např. ve čtvrteční soutěži 140 cm Ondrovi Zvárovi s koněm Cardiff Dwerse Hagen Z, kteří zajeli čistě a obsadili 7. místo. Anna Kellnerová se Silverstone G dokončila s pouhým jedním bodem za čas. V páteční dvoufázové soutěži 145/150 cm dokončil Marek Klus s koněm Carebis obě fáze čistě a skončil na 11. místě a Aleš Opatrný se Chablou se stejným výsledkem dokončil na 20. místě.

_75I6433

Nejlepšího výsledku v páteční CSIO5 Budapešť Longines GP 160 cm dosáhla Anna Kellnerová s koněm Silverstone G, když s jednou chybou obsadila 13. místo, se stejným výsledkem se umístila Zuzana Zelinková s Calerim na 16. místě. Svou premiéru v GP na úrovni 5 hvězd zaznamenal Marek Klus s koněm Carison, který velmi obtížný parkur překonal s 12 trestnými body.

_75I6651

V sobotní soutěži CSIO5-W Exim Prize 140-160 cm se do rozeskakování po skvělých jízdách probojovaly obě jezdkyně českého týmu, Zuzana Zelinková obsadila s Kleiner Lordem výtečné 6. místo a Anna Kellnerová s Balguerem 10. místo. V soutěži 145 cm pak získala česká ekipa další stužku za 6. místo díky Markovi Klusovi s koněm Carebis.

Marek Klus

Do druhého kola Poháru národů postupoval český tým z druhého místa. Dva jezdci zajeli bez trestných bodů, a to Ondřej Zvára s Quimerem M, který PN národů na této úrovni absolvoval poprvé v životě, a Aleš Opatrný s VDL Fakirem. Anna Kellnerová s koněm Silverstone G dokončila pouze s jedním shozením a Zuzana Zelinková a Caleri chybovali dvakrát. Ve druhém kole si pak český tým připsal na konto 7 chyb, což znamenalo ve výsledku 5.místo. O dvě chyby méně by znamenalo boj o druhé místo. Pro postup do finále do Barcelony bylo nutné obsadit první nebo druhé místo. 

_75I6295

Přestože se týmu nepodařilo probojovat do celkového finále PN v Barceloně, což byl primární cíl tohoto výjezdu, je nutné ocenit jejich skvělé sportovní výkony v ostatních soutěžích, snahu o co nejlepší výsledek, stoprocentní nasazení v extrémních podmínkách v horkém počasí a týmový duch. V týmu vládla po celou dobu závodů přátelská a optimistická atmosféra a jezdci i trenéři si navzájem pomáhali. Vynikající práci odvedli i ošetřovatelé a veterinář Philipp Genn.

Skoková komise tímto všem děkuje za skvělou reprezentaci!!

_H3_6975

 

 
Nahoru