mobile_wrapper
07.10.2017 10:06

Pozvánka na schůzku reprezentantů ve skocích a hodnocení uplynulé sezony

Pozvánka na schůzku reprezentantů ve skocích a hodnocení uplynulé sezony

V pondělí 9. října 2017 se na Strahově uskuteční schůzka všech jezdců zařazených do reprezentačního kádru dětí, juniorů a mladých jezdců a zájemců o nominaci pro nadcházející sezonu.Přečtěte si, jak hodnotili uplynulou sezonu trenéři SCM.

Schůzka všech reprezentantů kategorií děti, junioři a mladí jezdci v disciplíně skoky proběhne v pondělí 9. října 2017 od 17:30 hodin v sídle ČJF (Spartakiádní stadion Strahov, Zátopkova 100/2). Na programu společného jednání bude zhodnocení uplynulé sezony, výhled do sezony 2018 a především představení nového modelu SCM. Výběr do nově koncipované struktury SCM, za účasti německého trenéra Tjarka Nagela, proběhne v termínu 19. - 20. 10. 2017 ve Zduchovicích.

Kontaktní osoba: sl. Veronika Jiroutová, veronika.jiroutova@cjf.cz, tel.724 511 144

A jak hodnotili uplynulou sezonu trenéři SCM? 

Hodnocení frekventantů SCM na MČR dětí a juniorů v roce 2017

Letošní MČR dětí a juniorů bylo z pohledu zástupců SCM druhým vrcholem sezóny 2017. Po podle našeho názoru velmi zdařilého podniku Spring Junior cupu v Poděbradech se naše pozornost přesunula k MČR pořádaného v Hořovicích. Po sportovně technické stránce se jedná o velmi vhodně zvolený prostor. Jako dobrou myšlenku považujeme opětovné oslovení německého stavitele Marco Behrense, který vzhledem ke zkušenostem z loňského mistrovství, měl mnohem větší přehled a mohl kvalitně prověřit účastníky MČR a vhodně vygradovat mistrovské soutěže, jak v kategorii jednotlivců, tak v soutěži družstev. Technická náročnost byla na patřičné úrovni a byla srovnatelná se zahraničními podniky. Zde se ovšem otvírá myšlenka nad přípravou STP pro jednotlivé kategorie. Rádi bychom viděli alespoň jedno kolo mistrovské soutěže, které by se přibližovalo ke kvalifikačním závodům na ME vyšší formou zkráceného finálového parkuru na patřičných výškách.

V následujících řádkách bychom se rádi zaměřili na umístění frekventantů SCM, které pracuje přes zimu v jezdeckém areálu ve Zduchovicích. V kategorii „děti“ v soutěži družstev celkem dva frekventanti získali zlatou medaili – A. Helebrantová, L. Melmerová. Stříbrnou medaili získalo družstvo kompletně složené z jezdkyň SCM – T. Svobodová, E. Hasnedlová, A. Červená, A. Kostková. V soutěži jednotlivců se do první desítky propracovalo šest dvojic, které se pravidelně účastní SCM. Konkrétně stříbrnou medaili získala J. Táboříková a velmi pěkné čtvrté místo obsadila A. Červená. Dalšími umístěnými byla T. Svobodová – 6. místo, E. Hasnedlová – 7. místo, A. Helebrantová – 9. místo, L. Melmerová – 10 místo, V. Pásková – 15. místo, A. Kostková – 19. místo.

Další soutěž, ve které se představili účastníci SCM, byla soutěž družstev v kategorii „mladších juniorů“. Zde v soutěži družstev M. Miková a P. Chlustilová obsadily 6. místo. Na 7. místě se umístily K. Tomanová a N. Hartzová. Na 8. místě pak byla V. Šusterová a na 12. místě A. Páblová. V soutěži jednotlivců pak obsadila M. Miková 5. místo a K. Tomanová 7. místo.

V kategorii starších juniorů SCM své zástupce nemělo.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem frekventantům za velmi dobrou prezentaci SCM a popřáli ji hodně štěstí do zbytku sezony 2017. Taktéž bychom vyzvali všechny o potvrzení účasti v SCM pro příští rok. Současně bychom rádi požádali zástupce oblastí o spolupráci, kterou jsme na MČR nabídli, a to hlavně jako navrhovatele možných frekventantů SCM.

Za trenéry SCM: Roman Drahota

 

 

 
Nahoru