mobile_wrapper
02.08.2018 14:14

Titul v parkurovém skákání obhájila Zelinková, rozhodla poslední překážka

Titul v parkurovém skákání obhájila Zelinková, rozhodla poslední překážka

Dramatickou podívanou nabídlo mistrovství České republiky v parkurovém skákání, které hostil areál ve Zduchovicích ve dnech 26. - 29.7. Titul obhájila Zuzana Zelinková, když v rozeskakování připravila Sergeie Motyguina o zlato chyba na poslední překážce.

Motyguine v sedle Dylana jako jediný prošel úvodní dvě kola čistě, Zelinková s Kleiner Lordem měla jednu chybu. Nedělní třetí kolo s výškou překážek 150 cm však zvládla bezchybně, a jelikož Motyguine jednou zaváhal, muselo mezi nimi o titulu rozhodnout rozeskakování. Zelinková v něm jednou shodila a parkur absolvovala v čase 42,17, její soupeř vsadil na pomalejší tempo s tím, aby hlavně nechyboval. Taktika mu vycházela až do poslední překážky, kterou shodil.

„Vyklusávala jsem Lorda po parkuru, takže jsem to viděla zpovzdálí a jedním očkem,“ přiznala Zelinková, že rozhodující okamžik sledovala. „Víc než radost, že jsem vyhrála, mi v tu chvíli bylo kolegy hlavně líto,“ říkala vítězka sympaticky. „Dokázala jsem se vžít do jeho pocitů, umím si představit, jak by bylo mně, kdyby se mi to stalo. Spletl se a špatně si vyměřil odskok, to se stává nám všem,“ doplnila.

Nakonec se tedy mohla Zelinková radovat z obhajoby loňského prvenství. „Byla bych vděčná i za druhé místo, už jsem s ním počítala. Ale musím říct, že si titulu moc vážím a jsem za něj ráda, mistrovství je pro mě velmi ceněným závodem,“ pochvalovala si staronová šampionka. „Mistrovství jsem si užila, nebyla jsem ani nervózní. Lord skákal výborně, chyba z prvního dne šla absolutně na moji hlavu. Po ní jsem se chtěla soustředit jen na svůj výkon a ani si nepřipouštěla žádný tlak, což možná také přispělo k tomu, že jsem nakonec měla štěstí na své straně,“ přemítala Zelinková. Za stříbrným Motyguinem bral třetí místo Matěj Kotalík s Cesanem V.

Mezi mladými jezdci se z titulu radovala Kateřina Kučerová v sedle koně Anabel vant Kathof, jež zvládla všechna tři kola bezchybně. Druhá skončila Anna Held s Cara Mia a třetí Kateřina Tomanová na Chacco Gold.

V kategorii žen brala zlato Iva Holíková s Normanem, stříbro si vyjela Nicola Grünthalová v sedle koně Careful Z a bronz Lucie Strnadlová s Fall River Blue VDL.

Soutěži pro mladé sedmi- a osmileté koně kraloval Jan Chýle s Cimburou před Zuzanou Zelinkovou s Lintem a Filipem Doležalem v sedle Coup de Coeur GP Madame Z.

Klání družstev patřilo středočeskému týmu s číslem 1 ve složení Andrea Holíková (Omard Lottie), Iva Holíková (Douglas-S), Denisa Vegrichtová (Titan) a Sofie Najmanová (Princess).

 

 
Nahoru