mobile_wrapper
09.05.2017 22:46

Úspěch českých jezdců v Linci

Skvělé výkony předvedli čeští reprezentanti na mezinárodních závodech v rakouském Linci. V Poháru národů divize 2 obsadili čtvrté místo a Zuzana Zelinková s Evitou R vyhrála dvakrát soutěž Youngster Tour.

V páteční týmové soutěži zůstalo české družstvo ve složení Zuzana Zelinková, Emma Augier de Moussac, Ondřej Zvára a Kamil Papoušek v silné konkurenci třinácti zemí těsně pod stupni vítězů. Od třetí Velké Británie ho přitom dělil jediný trestný bod! Naprosto triumfální výkon v tomto případě podala Zuzana Zelinková, která s Calerim prošla oběma koly s překážkami 1,60 m bez trestných bodů, což se z 50 jezdců podařilo jen dalším dvěma.

Penalizaci se Zuzana vyhnula i v základním kole nedělní Grand Prix CSIO4* Linz. V rozeskakování už si čtyři trestné body připsala a skončila osmá z 50 startujících. O tři příčky lépe se umístila další členka českého týmu Emma Augier de Moussac s Divou, která v rozeskakování měla stejný počet trestných bodů, ale rychlejší čas. Vyhrál Belgičan Niels Bruynseels na koni Cas de Liberte.

Výtečnou formu potvrdila Zuzana Zelinková v soutěži CSIYH pro mladé koně s klisnou Evita R v sobotu, kdy obsadila první místo. O den později, zazněla areálem závodů na její počest opět česká hymna, když s Evitou zvládla zajet základní kolo soutěže pro mladé koně bez trestného bodu, to samé zopakovala i v rozeskakování, které navíc dokončila nejrychleji, a mohla tak slavit další cenné vítězství.

Čeští jezdci si v průběhu čtyřdenních závodů připsali ještě další dvě dekorovaná umístění. Ve čtvrteční soutěži pro mladé koně obsadila Augier de Moussac s klisnou Chacco Dia 5. místo, v nedělní soutěži Silver Tour (1,40 m) skončil Aleš Opatrný na koni Idario van het Netehof na 6. příčce. Hned za ním se umístila Alena Gasperl s Caillou. Kamil Papoušek s koněm Quentino Donth dokončil páteční Gold Tour 1,50 m na 13.pozici a s koněm Cartano K obsadil v sobotní túře pro mladé koně 8.místo.

Všem jezdcům děkujeme za vzornou reprezentaci a skvělé sportovní výkony v silné mezinárodní konkurenci!