mobile_wrapper
14.08.2015 09:50

Česká reprezentace na ME Aachen 2015

Česká reprezentace na ME Aachen 2015

Česká voltižní výprava na ME Aachen 2015

                             1

Do Cách na mistrovství Evropy dorazili čeští voltižní jezdci bez problémů v úterý 18.8. v ranních hodinách. Mezi muži ČR reprezentovali Marek Hablovič, Lukáš Klouda a Josef Zelinka, v kategorii žen Weronika Schöwaldová.Weronika stejně jako Josef Zelinka startovala na Aladinovi pod vedením Ondřeje Svobody, Marek Hablovič se pokusil dosáhnout nejlepšího výsledku s Condorem a Libou Hablovičovou a Lukáš Klouda tradičně cvičil na Landarovi pod vedením Petry Cinerové.

Všechny tři české koně prošly veterinární prohlídkou bez problémů a ve čtvrtek 20.8., od 14.00 hodin a od 16.00 hodin předvedli cvičenci své povinné sestavy v kategorii jednotlivců. O den později své volné sestavy a tím bylo uzavřené první kolo. Česká reprezentantka Weronika Schönwaldová dojela volnou sestavu dvaadvacátá s hodnocením 6,792 a celkově skončila na 24. místě. Lukáš Klouda dosáhl výsledku 7,713, a v samostatném hodnocení soutěže se umístil na desáté příčce.  Josef Zelinka obsadil třinácté místo se známkou 6,816 a oba reprezentanti postoupili do finále. Marek Hablovič startovní pole uzavřel hodnocením 4,982. 

 

rámci technické sestavy se o něco lépe dařilo Josefu Zelinkovi, který za svůj výkon obdržel 6,275 bodů. Tento výkon znamenal 11. příčku. Hned za ním se umístil Lukáš Klouda, a to s výsledkem 6,048 bodů. Oba reprezentanti se představili v konečném sobotním finále. V rámci volné sestavy se na sedmou příčku probojoval Lukáš Klouda se ziskem 7,880 bodů. Přestože to byla nejvyšší dosažená známka tohoto českého zástupce, tak na lepší, jak desáté místo to v součtuvýsledkem 7,364 bodů nestačilo. Josef Zelinka získal za svoji volnou sestavu 6,900 bodů. To znamenalo 13. příčku, celkově byl druhý český jezdec o jedno místo lepší. Na kontě měl celkem 6,787 bodů a 12 pozici.

 

Mistrem Evropy se stal Jannis Drewell z Německa před jeho dva krajany Tomasem Brüsewitzem a Viktorem Brüsewitzem. Mezi ženami se v konečném pořadí na stupně vítězů postavilaSimone Jaiser ze Švýcarska, Němka Corinna Knauf a Lisa Wiild z Rakouska. Mezi skupinami nenašli přemožitele německá skupina z oddílu Neuss a mezi dvojicemi Jasmin Lindner a Lukas Wacha z Rakouska.

 

Celková organizace závodů byla nachystána na výbornou, ostatně, jak to na německých kolbištích bývá zvykem. Práce stewardů byla tak zodpovědná, že jsme se z přípravné haly a konečného venkovního opracoviště museli do závodní posouvat přesně na sekundu a pokud se lonžér zdržel, z důvodu kratšího čekání před vběhnutím na závodní kruh, tak se upozornění řešilo oficiální cestou přes šéfa výpravy.

Poprvé ve voltižní historii se řešil protest rakouské voltižní výpravy. Při povinné sestavě skupin se kameraman, umístěný přímo vedle voltižního kruhu, začal pohybovat, tím polekal koně a cvičenka spadla za stoje. Rakouská výprava se odvolala na špatné technické zabezpečení a sbor rozhodčích jim povolil nový start tentýž den odpoledne. Toto rozhodnutí se nelíbilo většině šéfů výprav, kteří napsali stížnost na způsob vyjádření sboru rozhodčích a na opětovné prošetření možnosti nového startu. Tato stížnost se dostala k odvolací komisi a tím k delegátům FEI. Po zdlouhavém jednání se nakonec odvolací komise přiklonila k rozhodnutí sboru rozhodčích a opětovný start byl rakouské skupině povolen a původní výsledek byl eliminován. V současné době je diskutabilní, na které straně byla pravda, ale konečné rozhodnutí musíme respektovat a doufat, že se podobné procesy nebudou opakovat. Všichni aktivní i bývalí cvičenci se shodli, že mají s podobným incidentem zkušenosti, ale nikdy nestalo, že by se to řešilo tímto způsobem.

 

 IMG_7189_1  IMG_7239  IMG_7469  IMG_7239

 

 

 

Vstup do Jezdeckého informačního systému

 

 

         ČJF na facebooku:

 

 

 

Partneři

Hodinářství Bechyně Jezdectvi pro vsechny
Nahoru