mobile_wrapper
19.03.2015 09:22

Česká voltiž v Qataru

Česká voltiž v Qataru

Dva české koně dva muži v daleké Doha

Lukáš Klouda s Landarem a lonžérkou Petrou Cinerovou a na zvláštní pozvání také Marek Hablovič s Rubikonem a Andreou Videnkovou odcestovali do daleké Doha (Qatar), kde probíhaly malé "světové hry" nebo-li závod pro více disciplín. Voltiž byla zrovna tou první disciplínou. Kterou za dva dny doplnily parkury na úžasném kolbišti. 

27.2. odletěli do Doha nejdříve všichni ošetřovatelé, kteří zde čekali na přílet koní. Koně odlétaly 28.2. z Amsterodamu. Za voltiž odlétalo cca 20 koní, letadlo pak bylo doplněno o dalších cca 18 skokových koní. Pořadatelé trochu podcenili nakládku a tak koně odlétali s tříhodinovým spožděním. Bohužel ani vykládka na letišti v Qataru neproběhla hladce. Takže koně strávili opravdu dlouhou cestu než se dostaly do stáje, a to až někdy kol. 4 hodiny ranní. V 10 už stály na veterinární prohlídce, která se tím pádem nesla v duchu velkého koňského zívání. 

Závod byl pořádán v nádherném obrovském areálu se spoustou tréninkových ploch ať už zastřešených či volných. Všemu tomu vévodil obří „dvojstadión“ kdy v jedné části se chystal úžasný parkur a ve druhé byl postaven obrovský voltižní kruh.

Pravdou je, že tak velký areál má své hlavně v docházkových vzdálenostech, kdy cesta ze stáje na opracoviště trvala 15 minut.

Průběh závodu, areál, přístup lidí ať už v hotelu nebo v areálu závodiště byl velmi příjemný. Pohodový průběh snad jen narušili svým přístupem někteří rozhodčí, a to ne jen v řadách českých závodníků.

Asi největší problém měli závodníci, ale i rozhodčí s novou technickou sestavou. Kdy bylo vidět, že se s ní většina závodníků spíše trápí. 

Nicméně Lukáš nakonec obsadil 10. místo a Marek po svém pádu příčku 13tou. 

Blíže k závodu a průběhu také ostatních disciplín si můžeta najít na stránkách pořadatele: http://www.chialshaqab.com/ Video záznamy z celých závodů tzn i z ostatních disciplín najdete zde: http://new.livestream.com/accounts/3455444/events/3850220 

http://new.livestream.com/accounts/3455444/events/3850220

 

 

 

 

 

Vstup do Jezdeckého informačního systému

 

 

         ČJF na facebooku:

 

 

 

Partneři

Hodinářství Bechyně Jezdectvi pro vsechny
Nahoru