mobile_wrapper
15.01.2018 18:11

Konec roku ve znamení školy

Konec roku ve znamení školy

Školou by se dalo nazvat soustředění a školení rozhodčích, cvičitelů, ale také cvičenců, které se uskutečnilo 15.-17.12. 2017 v Hřebčinci Tlumačov

Soustředění a školení pro lonžéry vedl známý a zkušený lonžér a trenér Martin Vaváček, který se nej věnuje lonžování a přípravě voltžiních jezdců a koní, ale také hodně hloubkově až vědecky zkoumá biomechaniku pohybu koní. 

Školení začlo teorií, která obsahovala snad vše od krmení, práce, veteriny, kování až po samotný voltižní trénink. Myslím, že odpověď Martina na jednu ze spousty otázek "běhám s koněm na ruce až 30 km" vyvedla hlavně nováčky z omylu, že voltižní kůň se hlavně lonžuje. 

Po teorii začla praxe používání biče - jeho držení, svůj postoj apod. Tzn. lonžéři lonžovali sami sebe a spousta z nich zjistila, že to není taková legrace, jak to vypadá. Jako trenažér pro všechny pro "vyšší" školu posloužil s radostí Albertovský Rubikon, který si to úžival když někdo nedělal to co měl. Jezdilo se v sedle, běhala se veterina, kde hlavně posloužily nové koně Petry Cinerové, učilo se nabíhat. Zkrátka úplně vše. I když byly na soustředění někteří úplní nováčci, v neděli mohli z fleku naběhnout na závodní kruh. 

Cvičencům se pro změnu věnoval dlouhodobý reprezentant Lukáš Klouda a dlouholetá rakouská reprezentantka Isabela Fiala. Zatím co Lukáš "mučil" cvičence v povinné sestavě, Isa se věnovala hlavně sestavováním volných sestav jednotlivců a jejich choreografie. 

Myslím, že odjížděli všichni spokojení, plni dojmů a umění. Pořadatelé a pomocníci ať lonžéři či trenéři zvládli pomoc a vše kolem na výbornou. 

Tak snad to v letošní sezóně všichni předvedou. 

 

 
Nahoru