mobile_wrapper
13.10.2017 08:27

Mistři ČR 2017 jsou známi

Mistři ČR 2017 jsou známi

Poslední víkend v září pořádala Tělovýchovná jednota voltiž Tlumačov z pověření České jezdecké federace Otevřené Mistrovství České republiky ve voltiži 2017. Mistrovství se konalo za podpory Zlínského kraje a obce Tlumačov.

Již v pátek 22. září se začali do areálu Zemského hřebčince v Tlumačově sjíždět všichni voltižní jezdci s koňmi a rozhodčí. Páteční odpoledne patřilo především tréninkům a od 18 hod proběhla veterinární přejímka koní, kde všichni koně prošli bez problému. 

V sobotu lehce po 8 hod ranní čekalo na všechny účastníky akce slavnostní zahájení. Na závodní kruh vjel nejdříve kočár s párem starokladrubských vraníků. Poté všechny svým proslovem přivítal předseda oddílu Mgr. Oldřich Zdařil a ředitel ZH Tlumačov Ing. David Olejníček. Nyní bylo již vše připraveno k zahájení soutěží.

K rozhodcovským stolům usedla hlavní rozhodčí závodu paní Michaela Guznar Růžičková. Spolu s ní hodnotili cvičence Aneta Adámková, Miluše Hanáková, Dalibor Blažek a zahraniční rozhodčí z Maďarska Krisztina Bence Kiss.

Závod byl vypsán jako otevřený, proto v sobotu závodili cvičenci i v přátelských soutěžích. Týkala se především závodníků, kteří nesplnili nominační kritéria dle STP nebo cvičenců v kategoriích pro děti.

V sobotním dopoledním programu mohli návštěvními shlédnout povinné sestavy jednotlivců a skupin. Před obědovou pauzou předvedli své volné sestavy dvojice. Po 13 hodině začal závod přátelskou soutěží skupin D. Na ně navázaly skupiny junior a senior. Závěr programu patřil jednotliveckých volným sestavám. Po ukončení sobotního programu proběhlo vyhlášení výsledků přátelských soutěží.

 

VÝSLEDKY PŘÁTELSKÝCH SOUTĚŽÍ

Skupiny D
1.místo – TJ Slovan Frenštát – Laudatio – lonžér Ondřej Svoboda – Vilém Svoboda, Mia Mičanová, Nina Klosíková, Viktorie Svobodová
2.místo – JK voltiž Albertovec – Rubikon/Rocky Boy – lonžér Ladislav Menšík – Barbora Bílá, Amálie Solichová, Emma Tlachová, Kateřina Pýchová, Natálie Parchaňská
3.místo – Voltiž Duha – Hasan 3 – lonžérka Karolína Pachotová – Nela Ježová, Michaela Ociepková, Agnes Nogová, Erika Marcinová, Natálie Zajícová, Jana Žilinská

Ženy junior B
1.místo – Catherine Michelle Malíková – TJ Slovan Frenštát – Laudatio – lonžér Ondřej Svoboda
2.místo – Ema Žůrková – JK voltiž Albertovec – Okidoki – lonžér Ladislav Menšík
3.místo – Nicol Polsterová – TJ voltiž Tlumačov – Kuzma – lonžérka Libuše Hablovičová

Jednotlivci děti
1.místo – Anna Ciencialová – Voltiž Duha – Sebastian 2 – lonžérka Kateřina Kalfasová
2.místo – Elisabeth Reslerová – JK PZOOpark Chomutov – Eduardo D – lonžér Bohdan Resler
3.místo – Pavlína Klicperová – JK PZOOpark Chomutov – Grand Arot V – lonžérka Kateřina Dušková


Na sobotní večer si pořadatelé připravili Vyhlášení Českého voltižního poháru 2017 a společenský večer s vystoupením. Kromě vystoupení pole dance, které předvedla zahraniční rozhodčí, mohli účastníci shlédnout světelnou show v podání skupiny Ardor Viridis ze Zlína. Své ocenění si převzaly např. Vanessa Krištofová a Tereza Czyžová, které obdržely čestné uznání za vzornou reprezentaci České republiky na mezinárodních závodech.

Nedělní dopolední program patřil pouze mistrovským soutěžím. Začal povinnými a technickými sestavám jednotlivců junior a senior. Stejně jako v sobotu před obědovou pauzou předvedly své finálové volné sestavy dvojice. Odpoledne bylo v programu vyhrazeno finálovým jízdám skupin a jednotlivců.

Po spočítání všech výsledků proběhlo slavnostní defilé koní a ihned po něm slavnostní vyhlášení výsledků a titulování Mistrů České republiky ve voltiži pro rok 2017.

Ceny v mistrovských soutěžích přišli vítězům předat prezidentka České jezdecké federace Ing. Olga Plachá, hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, ředitel Zemského hřebčince Tlumačov Ing. David Olejníček a předseda Zlínské oblasti České jezdecké federace Ing. Josef Balaštík.

A tady jsou novopečení Mistři ČR pro rok 2017:

  • Ženy junior A – Tereza Czyžová – TJ Slovan Frenštát – Aladin 5 – lonžér Ondřej Svoboda
  • Ženy junior B – Adéla Kotolová – TJJ Lucky Drásov – Landar – lonžérka Petra Cinerová
  • Skupiny junior - JK voltiž Albertovec – Patriot NF – lonžérka Andrea Videnková – Kateřina Kocurová, Nela Stříbná, Vanessa Krištofová, Lucie Kubíková, Anežka Žůrková, Ema Žůrková
  • Dvojice junior – Denisa Králíková a Kristina Claudia Rejnková – TJJ Lucky Drásov - Landar – lonžérka Petra Cinerová
  • Družstva jednotlivců – TJ Slovan Frenštát – Weronika Zelinková, Tereza Czyžová, Veronika Cábová, Kristýna Kyselá

Gratulujeme

 

 

 
Nahoru