mobile_wrapper
05.06.2017 12:16

Nominační úspěch v plném startovním poli v Ebreichsdorfu AUT

Nominační úspěch v plném startovním poli v Ebreichsdorfu AUT

Hned tři nominace na blížící se MS a ME ve voltiži 2017 se podařily splnit ve velmi přeplněném startovním poli v rakouském Ebreichsdorfu, který je letos právě místem, na kterém bude probíhat společné MS juniorů a ME seniorů ve voltiži.

Právě to byl zřejmě důvod, proč většina voltižních závodníků vyrazila do Ebreichsdorfu, aby načerpala zkušenosti se závodní halou, která je bohužel spíše menší a tak hlavně koně s tímto mají velký problém. 

Nicméně, českým zástupcům se dařilo. V kategorii juniorů v poli 51 závodnic se ne jen dvě cvičenkám z Albertovce podařilo splnit nominační známku, ale dokonce i jedné z nich Vanesse Krištofové na koni Rubikon s Ladislavem Menšíkem postoupit do finále 15ti nejlepších, ve kterém obsadila konečné 14té místo. Druho úspěšnou cvičenkou byla Kateřika Kocurová s Patriotem a Andreou Videnkovou, která obsadila krásné 20 místo. Obě mají splněnou nominační známku potřebnou pro start na MS. IMG_7905

Třetí úspěšnou cvičenkou se splněnou kvalifikační známkou je Weronika Zelinková s koněm Aladinem a lonžérem Ondřejem Svobodou, pro změnu v kategirii seniorských žen, která zajela velmi pěkné všechny své sestavy a celkově skončila na 15té příčce.

Velice dobře zajela své dvě sestavy i juniorská skupina z Albertovce na koni Patriot s Andreou Videnkovou, kdo do finále vstupovala skupina ze čtvrtého místa. Bohužel finálová volná se už tak dobře nevyvedla a děvčata spadla na 5tou příčku. 

Dobře si i vedla mladá děvčata startující v juniorské mladší kategorii, kde se nejlépe vedlo Míše Milatové na Aladinovi s Ondrou Svobodou, která se umístila na 8. místě. 

Nyní čeká české zástupce nomiční CVI v Pezinku a následně na domácím poli u již stálice pořadatelů CVI ve Frenštátě pod Radhoštěm. 

Možná jen stojí za zmínku v závěru hlavně pro ty, kteří se tak často závodů v zahraničí neúčastní, že se již stává pravidlem, že na každém CVI je snad vždy minimálně jeden kůň z vybraných pro dopingový test zástupce české ekipy. V Itálii Aladin, v ATU Rubikon, v loňském roce několikrát Aladin a Landar. Hádanka na závěr....který český kůň bude vybrán na CVI Slovensko? 

Všem gratulujeme a držíme pěsti pro další nominace.

 

Napsala: Andrea Videnková

Foto: Petr Videnka

  

IMG_8570

 

 

Vstup do Jezdeckého informačního systému

 

 

         ČJF na facebooku:

 

 

 

Partneři

Hodinářství Bechyně Jezdectvi pro vsechny
Nahoru