mobile_wrapper
23.05.2017 09:19

Pražský Orion hostil národní závody ve voltiži

Pražský Orion hostil národní závody ve voltiži

V pražském Bráníku proběhly o víkendu voltižní závody obtížnosti CVN. Kvalifikaci na MČR plnilo v sobotu 20.5. 2017 kolem padesáti startujících v soutěžích jednotlivců, dvojic a skupin kategorie junior a senior.

Vítězové ve svých kategoriích jsou: 

Kategorie děti

Pavlína Klicperová / kůň Grand Arot V / lonžerka K. Dušková (PZOO Chomutov)

Kategorie junioři B (do 14 let)

Anežka Žůrková / kůň Aquaris / lonžer L. Menšík (Voltiž Albertovec)

Kategorie junioři A (do 18 let)

Vanessa Krištofová / kůň Rubikon / lonžer L. Menšík (Voltiž Albertovec)

Kategorie žen

Anna Vrábelová / kůň Lord 19 / lonžer A. Zubatý (Voltiž Lordi)

Dvojice junior

Králíková + Rejnková / kůň Quido / lonžerka P. Cinerová (Lucky Drásov)

Skupiny děti

TJ Frenštát- děti / kůň Laudatio / lonžer O. Svoboda (Slovan Frenštát)

Skupiny junior

Albertovec 1- junior / kůň Patriot NF / lonžerka A. Videnková (Voltiž Albertovec)

V soutěžích jsme tentokrát neviděli dvě frenštátské esa, a to v zahraničí úspěšnou juniorku Terezu Czyžovou a seniorku Weroniku Zelinkovou, pravděpodobně proto, že obě již kvalifikaci pro MČR splněnou mají. Weronika však nechyběla a usedla „na druhý břeh“ mezi rozhodčí, a vítězství kategorie žen přenechala jablonecké Anně Vrábelové. Frenštát však nepřišel zkrátka a zlato neuniklo jeho nejmladším závodníkům kategorie skupin dětí. Z dalekého Albertovce poctivě rozdělili tři zlaté mezi své tři koně jako Anežka Žůrková, tak Vanessa Krištofová a juniorská skupina. Nováčkem letošního roku je nově sestavená zlatá dvojice Denisa Králíková a Kristina Claudia Rejnková z Drásova u Brna, zajímavostí je, že tato dvojice trénuje společně pouze na závodech, jelikož Kristina pochází z Prahy. Do Chomutova putovalo zlato jedno pro nestárnoucího Grand Arota a Pavlínu Klicperovou. Soutěže mužů zůstaly neobsazené.

vrabelova_IM

TJ Orion Praha Bráník Pražský areál pořádá soutěže ve voltiži a paravoltiži každým rokem. Vzhledem k poloze a atraktivitě discipliny přiláká tento koňský svátek mnoho diváků i amaterských nadšenců. Sobotní den patří již tradičně zdravým sportovcům, neděli mají pro sebe sportovci hendikepovaní. Víkend v Bráníku má vždy svou neopakovatelnou atmosféru a velmi pozitivního ducha. Návštěvníci i účastníci mohou zkombinovat sportovní klání s relaxem na břehu Vltavy či procházkou po centru Prahy.

Děkujeme za pohodový závod a gratulujeme vítězům.

Článek napsala: Kateřina Rejnková

Foto: Petr Videnka

 
Nahoru