mobile_wrapper
06.07.2015 22:44

Voltiž má své Mistry ČR 2015

Voltiž má své Mistry ČR 2015

Horký Frenštát p. R. jako pořadatel MČR ve voltiži 2015 přivítal o víkendu 5.-6.7.2015 voltižní jezdce, koně, rozhodčí a příznivce.

Závod byl otevřený také pro přátelskou soutěž, která se týkala buď závodníků, kteří nesplnili nominaci nebo zahraničních účastníků, kteří si přijeli zazávodit ze Slovenska. 

 

Každopádně tím nejhlavnějším byl boj o tituly Mistrů ČR 2015 ve voltiži.

Největší  boj proběhl už tradičně v kategorii žen juniorek A a B. V obou kategoriích odvezli mistrovské tituly zástupci z JK Voltiž Albertovec, konkrétně Kateřina Grygarová (JA, Aquaris, Videnková), a obhájkyně z roku 2014 Vanessa Krištofová (JB, Rubikon, Videnková).

V soutěži seniorů byl tradičně největší tahoun na podívanou Lukáš Klouda z TJJ LUCKY Drásov (Landar, Cinerová), kterého během roku můžou vidět závodit většinou jen ti, kteří se účastní mezinárodních závodů. To že je Lukáš profík předvedl už v sobotu, kdy mu byla puštěna jiná hudba, se kterou si Lukáš poradil a ještě stíhal házet pohledy ke svým protivníkům, kteří se v roli diváků dobře bavili. Nicméně i Lukáš se lehce zapotil, protože svou pověstnou otočku, se kterou opustil koně už v Normadii, předvedl divákům při MČR v prvním kole. O to byla finálová soutěž mužů napínavější, nicméně Lukáš svou mistrovskou příčku neopouští a je staronovým Mistrem ČR 2015.

V seniorských ženách si titul vybojovala loňská juniorská mistrině, která letos zvládla také jako jediná nominaci na ME seniorů v Aachenu, a to Weronika Schonwaldová z TJ Slovan Frenštát p.R. (Aladin, Svoboda).

Kategorii juniorských dvojic bravůrně obhájily zástupkyně z TJJ LUCKY Drásov, a to Viktorinová Tereza s Oblukovou Bárou (Landar, Cinerová). 

Celkem šest juniorských skupin se postavilo na start MČR. O krásnou podívanou a zasloužený titul se postarali zástupci z JK Voltiž Albertovec na koni Patriot (Videnková), kteří také odcestují na MS juniorů v Holandském Ermelu.

Soutěž družstev si rozdali mezi sebou hlavně zástupci z Drásova a Albertovce, kde vítězství si nakonec odnesli drásovští, konkrétně Klouda, Viktorinová, Obluková.

Všem gratulujeme.

Celkové výsledky najdete "zde"

 

 

 

Vstup do Jezdeckého informačního systému

 

 

         ČJF na facebooku:

 

 

 

Partneři

Hodinářství Bechyně Jezdectvi pro vsechny
Nahoru