mobile_wrapper
05.08.2015 21:47

Zprávy z MS Juniorů v Ermelu

Zprávy z MS Juniorů v Ermelu

Mistrovství Světa Juniorů je zahájeno a tak přinášíme první zprávy, které budeme průběžně doplňovat.

Den čtvrtý (7.8.2015)

Dnešní den probíhaly volné sestavy jednotlivcu, které byly doplněny spoustou pádů. Bohužel ani našim se nevyhly. Katka Kocurová s Terkou Viktorinovou zájely spíše lehčí formu volné Nicméně Katku její výkon posunul trochu nahoru. Nejhůře dopadla Katka Grygarová, která po prvním kole na tom byla nejlépe a volnou zajela úplně bravurně. Ovšem problém se odstavil po za zvonění zvonku kdy šla Katka uz do seskoku a pro urychlení to bohužel přepálila a koleno v ortéze to neudrzelo a Katka se skacela k zemi. 

Bohuzel tímto závod pro naše děvčata konci. Dnes nastupuje ve 14:35 skupina.

Tak snad bude vše OK

 

Den třetí (6.8.2015)

Tak se konečně přiblížilo samotné závodění. Nejdříve šly na start naše jednotlivkyně, konkrétně Terka Viktorinová s Landarem. První start na MS se projevil ve velké nervozitě, která byla vidět už při nástupu a tak bohužel se výkon moc nepovedl. A bohužel podobně dopadla i Katka Kocurová. Nejlépe si z děvčat vedla Katka Grygarová, která mohla být na tom i lépe, ale bohužel známky koně nebyly nejlepší a tak i Katka je až v druhé polovině.

Odpoledne vyběhla na start skupina s Patriotem a Andreou Videnkovou. Tady totálně znervózněl kůň a na start nabíhal úplně pod pěnou. Nicméně na kruhu se uklidnil a předvedl bravurní výkon, který potvrdila i získaná známka, která se na mezinárodních závodech moc nerozdává, a to známka nad 8,00. Tu dostali pouze 4 koně a jedním z nich byl zrovna Patriot. Děvčata predvedly velmi pěkný výkon a momentálně se nachazejí na 6tém místě. 

Tak držte pěsti na zítřejší volné sestavy žen. Skupiny mají volno.

Zdravime z Holandska.

 

První a druhý den (4.-5.8.2015)

Příjezd české ekipy do Ermela - působiště historicky prvního MS juniorů proběhl v pořádku. 

Koně byly ustájeny a měly dostatek času na odpočinek po náročné cestě. Ekipa tentokráte nejela pohromadě. Albertovští jeli přes Polsko a i přes hodinovou zácpu na dálnici přijeli o dvě hodiny dříve než plánovali, a to v 6:45, takže se ještě čekalo na příjezd organizátorů, kteří začínali v 7:00. V 9:00 dorazili drásovští. 

Následně jsme se jeli ubytovat, jak jinak než do kouzelných domečků v holandském parku, kde jsme úplně všichni. Tzn. závodníci, lonžéři, rozhodčí. Prostě celý závodní team. 

Večer v 17:00 začala veterina necelé 80tky koní. Pořadatelé s veterináři si dávali záležet a spousta koní byla odeslána do holding boxu a někteří si dokonce zopakovali veterinu dnes ráno (5.8.). Každopádně české koně prošly všechny v pořádku. 

Ve střjedu ráno začly oficiální tréninky včetně závodní haly. Češi šli hned mezi prvními. Hala je velice pěkná, ale škoda nevyužitého prostoru. Kruh působí jako malý a namačkaný i s rozhodčími. Prostě trochu podobně jako v Ebreisdorfu. Akorát diváci jsou dál. Ale prostě malý prostor není dobrý :-( Nicméně žádný velký problém s prostorem koně neměli. Horší je to s tréninkovými prostory, které jsou opravdu malé:-(

Nicméně proběhlo první losování a bohužel skupina na Patriotovi nastupuje na start jako první, což se samozřejmě nám moc nelíbí, ale hold první někdo jít musí :-(

Brzký ranní trénink jsme využili k tomu, že vznikl volnější prostor a tak jsme odpoledne vycestovali do místního delfinária, odkud jsme si dovezli úžasné zážitky. 

Večer proběhl pěkný zahajovací ceremoniál, v rámci kterého předvedli pas-de-deux úřadující vítězi WEG 2014 Eckels & Ferrari. Společnými silami nakonec vytáhli vlajku MS nejmenší ucastnici z kazdeho státu, kterou přivezla dvojice úžasných friskych koni.

Takze pokračování snad zitra. 

Drzte pěsti.

 

 

 

Vstup do Jezdeckého informačního systému

 

 

         ČJF na facebooku:

 

 

 

Partneři

Hodinářství Bechyně Jezdectvi pro vsechny
Nahoru