mobile_wrapper
16.05.2019 01:28

Pokyny pro závodníky - vytrvalostní závody Dlouhomilov 18. 5. 2019

O víkendu proběhnou vytrvalostní závody v Dlouhomilově. Zde přinášíme pokyny pro závodníky od pořadatele:

PŘÍJEZD

Příjezd bude označený v obci Hrabišín, jak od Šumperka, POZOR obec Libina je uzavřená a je tam objížďka! tak z druhé strany v obci Dlouhomilov, který celý projedete směr Hrabišín.

Sjezd ze silnice na polní cestu a do louky bude označen. V den závodu se v tomto krátkém úseku budou potkávat koně od startu a přijíždějící koně do cíle s doprovodnými vozidly, koně zde budou mít absolutní přednost.

Prostor pro parkování a ohrádky bude označen cedulkami.

 

VODA

Na louce není přívod pitné vody. V prostoru padocků budou přistaveny v pátek po obědě dvě kubíkové nádrže s vodou, které budou sloužit POUZE k napájení koní v ohrádkách. Pokud si ji vyčerpáte na plnění nádob na chlazení, budete si v sobotu vodu pro koně nosit z káďě na chlazení. Užitková voda pro koně a na chlazení nám bude napuštěna v pátek během odpoledne, naplní 1x káď a průběžně se bude voda dopouštět, záruka studené vody, v případně že bude krásně:-))   

 

SERVISNÍ BODY

 

Servis CP1 je zřízený na silnici mezi obcemi Benkov a Obědné. Auta nebudou nikam vjíždět, ale zůstanou na silnici ve směru příjezdu a pak budou pokračovat na další CP. Koně zde budou přejíždět silnici, wrangleři mohou na levou stranu pěšky do louky, odkud budou koně přijíždět, kde je nízká tráva, prosíme o dodržování. Bude označený cedulkou CP.

 

Servis CP2 +3 je na louce u silnice mezi Obědnou a Nedvězím. Bude označený cedulkou CP. Zde byl loni otočný bod pro koně, letos se bude pokračovat dál po louce v levo a pak se tudy vracet. Auta si prosím nechte na silnici a opět otáčejte na silnici na křižovatce Nedvězí / Kamenná, je to cca půl km od CP dál po směru, nebo na odbočce do lesa. NEVJÍŽDĚT NA LOUKU! Na další CP pojedete zpátky. Auta nesmí vjíždět na louky ze silnice.

 

Servis CP4 bude v obci Dlouhomilov na autobusové zastávce v Medelském. Bude označený cedulkou CP. Auta poté budou pokračovat ve směru do cíle, koně budou přijíždět proti Vám.

 

TRASA

Trasa je značena celou cestu žluto-bílým fáborkem a vápnem. Pod prvním kopcem kde se trasa rozděluje na příjezd a odjezd na trasu, budou také cedulky s označením Na trasu a Do cíle. Na trati je několik kontrolních hlídek, které zapisují průjezdy jezdců. Opět Vás čeká průjezd brodem a letos nově nadjezd nad tratí vlaku, široký mostek se zábradlím a zpět podjezd tunelem pod tou tratí,  dostatečně široký, vysoký a světlý,vydlážděný kameny, POZOR  na uklouznutí okovaných koní.

 

PREZENTACE

Proběhne v sobotu ráno dle rozpisu. Prosíme jedce, kteří přijedou nocovat již v pátek, aby odevzdali průkazy koní s platným očkováním a krvemi u stánku při občerstvení po příjezdu.Dostanou tak i mapu trasy a sáček na odpadky.

 

PARKOVÁNÍ

Při parkování dbejte pokynů pořadatele. Pokud bude mokro, nebude se parkovat přepravníky na louce , ale podél na zpevněné cestě. Pokud bude sucho, je možné zajet přepravníkem i na louku.   Pro ohrádky, chlazení i pohyb koní je prostoru dost.

 

POHYB KONÍ

S koňmi se prosím pohybujte pouze po louce na které budete parkovat, případně po zpevněné cestě od silnice k závoře, nebo po trase. Nevcházejte s nimi na pole, louku u káďi na chlazení a  mezi naše ohrady s hřebci.děkujeme.

 

ÚKLID A ČISTOTA V AREÁLU

Prosíme udržujte pořádek všude kolem, na louce se po vašem odjezdu budou pást koně, proto prosíme, aby jste nepohazovali odpadky, při příjezdu dostanete 1 pytel na odpadky, jinak na louce budou pytle na odpad u občerstvení. Nepořádek po ohrádkách uklidíme po vašem odjezdu. Hnůj z přepravníků prosíme odneste do vozíku na hnůj k tomu určenému, bude označen a stát v prostoru u  nádrží s vodou na napájení..

TECHNICKÁ PORADA

Proběhne podle rozpisu v prostorách občerstvení u jízdárny, kde budou lavice a prostor bude zastřešen.

 

OBČERSTVENÍ

V místě závodu bude zajištěno občerstvení od pátku cca od 15:00 hod. do konce závodů. Připravili jsme pro Vás na pátek grilované steaky,grilovaný hermelín, párky a langoše, pivo, kávu a limonády. Na sobotu od rána párky, steaky, grilovaný hermelín, langoše a zmrzlinu. K pití bude opět točené pivo jak alkoholické tak nealkoholické, káva a limo. 

 

PEJSKOVÉ

Pejskové v celém areálu jen na vodítku.

SVĚTLO

Na louce není elektřina. Pořadatel nezajišťuje v noci osvětlení. V místě budou agregáty pro rozhodčí a občerstvení. Nelze se na ně napojit. Věříme, že všichni přijedete v klidu a za světla. Baterku s sebou!!!

 

Těšíme se na Vás.

 

 

 
Nahoru