mobile_wrapper

Reprezentační závody

Titul Mistr světa ve vytrvalosti 2016 putuje do Španělska

Mistrovství světa v Šamoríně se chýlí ke konci. Již jsou známy první příčky, kde první dvě místa obsadily dvojice ze Španělska.

Mistrem světa ve vytrvalosti pro rok 2016 se stal

Punti Dachs Jaume s koněm Twyst Maisone Blanche, Španěsko

Závodní trať dlouhou 160 km absolvoval úžasnou rychlostí 23,61 km/h.

 

Českému týmu se bohužel nedařilo. Tuzemec a Matyas se závodu kvůli zdravotním komplikacím na poslední chvíli zúčastnit nemohli.

Na startu tedy stála Lucie Škábová s koněm Eros a Petr Jadlovský s koněm Naomi Dakota.

Eros bohužel v prvním kole špatně došlápnul a natáhl si sval a byl vyloučen pro nepravidelnost chodů. Po vyšetření se potvrdilo, že se jedná jen o lehké zranění, které ho sice vyřadilo z tohoto vrcholného závodu, ale po krátké rekonvalescenci může pokračovat ve své závodní dráze.

Naomi Dakota úspěšně absolvovala čtyři z pěti závodních kol. Bohužel po úspěšně absolvované veterinární kontrole před posledním kolem se český tým rozhodl ji ze závodu stáhnout. Zdravotně je zcela v pořádku, ale výrazné změny počasí, které provázely celý závod, vyčerpaly její síly před dosažením vytouženého cíle.

 

I přes závěrečný neúspěch děkujeme všem čtyřem koním, jejich majitelům, jezdcům a týmům, šéfovi ekipy Antonínu Terberovi, veterinářům Petru Jahnovi a Zuzaně Žežulkové za velkou snahu uspět, všem, kteří přijeli pomoc, nebo jen drželi palce doma.

 

 


 

 

Mistrovství Evropy seniorů 2015 Šamorín

fei-ech2015_Samorin

Letošní evropský šampionát se odehraje v sobotu 12.9.2015 v areálu Elements Resort Hippo Arena v Šamoríně na Slovensku. Pro naše jezdce se nebude jednat o neznámé prostředí, závodů v Šamoríně se pravidelně zúčastňují.

Propozice ME seniorů Šamorín 2015 (.pdf)

endurance.enduranceride.eu/ - stránka závodu

Na nominativních přihláškách byly přihlášeny dvojice:

Petr Jadlovský / Naomi Dakota

Petr Jadlovský / Sioux Dakota

Tereza Kopecká / Tuzemec 13

Lucie Škábová / Lamia 1

Helena Terberová / Nikaya de Paute

Veterinářkou ekipy pro ME bude MVDr. Lucie Ottová. Post vedoucího ekipy zastane MVDr. Mojmír Dvořák, který bude moci v závodě zastat také druhého veterináře a pomoci tak celému týmu. 

Květnového závodu pre-ride se s početnou českou výpravou zúčastnili také trenéři M. Bisoffi a M. Braun z Francie. Post vedoucího ekipy zastala Lada Hrabalová, o veterinární servis se svědomitě starala MVDr. Lucie Ottová a MVDr. Hana Bartúnková.

Zpráva vedoucího ekipy Pre-ride Šamorín (.docx)

Zpráva veterináře ekipy Pre-ride Šamorín (.docx)

 

Mistrovství světa sedmiletých koní Valeggio sul Mincio

MS_koni_Valeggio_2015

MS sedmiletých koní 2015 se bude konat 26. září ve Valeggio sul Mincio nedaleko Verony v Itálii.

Dvojice se splněnou kvalifikací:

Andrea Kopecká / Asmina al Trescol

Tereza Kopecká / Ubayhan du Cade

Janek Kroupa / Gazal V/6 Hektor

Lucie Škábová / Al Rasim

Táňa Terberová / Kabuki

Tereza Terberová / Kabuki 

Propozice MS Valeggio sul Mincio 2015 (.pdf)

www.italiaendurancefestival.com/en/ - stránka závodu

------------------------------------------------------------------

ROK 2014

 

Mistrovství světa sedmiletých koní Šamorín

V sobotu 27.9.2014 proběhlo na Slovensku Mistrovství světa sedmiletých koní. Z ČR závod úspěšně dokončila dvojice Silvie Lorenzová a Tuzeur du Sauveterre a to na pěkném 16. místě s průměrnou rychlostí 15,718 km/hod. Zvítězil Mohamed Mansour Saeed Al Faresi s koněm Tiswan Fageole z UAE. Druhou a třetí příčku obsadili jezdci Francie (2. Jean Philippe Frances / Tinka la Majorie, 3. Aurelie Cambe / Tismael de Vayrols). Závod dlouhý 121 km, který vedl z Pezinku do Šamorína úspěšně dokončilo 20 dvojic z původních 44. 

Výsledky MS sedmiletých koní

 

Světové jezdecké hry Normandie

Ve čtvrtečním (28.8.2014) vytrvalostním závodě WEG startovaly čtyři české dvojice. Naneštěstí se žádné z nich nepodařilo dostat úspěšně do konce. Bojovaly s nebezpečnou, náročnou tratí, výkyvy počasí a díky velkým prostojům ve veterinárních kontrolách také s nedostatkem času pro regeneraci koní. Tereza Kopecká s Armandou S závod opustily po první etapě, Magdalena Prikrylová s Shekelem a Petr Jadlovský s Rachel 4 po třetí etapě a Silvie Lorenzová s Razzií du Barthas po čtvrté etapě. Všichni naši koně i jezdci a ostatní členové týmu se do Čech vrátili v pořádku a zdraví a toho si vážíme nejvíce. 

Na startu bylo 173 jezdeckých dvojic. Závod úspěšně dokončilo pouhých 38. Několik jezdců muselo být hospitalizováno a jeden kůň se zabil přímo na trati. Ze 33 týmů celého světa byly úspěšné pouze 3. 

Zvítězil HE Sheikh Hamdan bin Mohamed Al Maktoum s klisnou Yamamah z UAE (prům. rychlost 19,678 km/hod). Druhé místo vybojovala Marijke Visser s Laizou de Jalima z Holandska. Třetí příčku obsadil Abdulrahman Saad A.S Al Sulaiteen s Koheilan Kincso z Qataru. V soutěži týmu se medaile rozdělily mezi: 1. Španělsko, 2. Francie, 3. Švýcarsko

Výsledky WEG - jednotlivci

Výsledky WEG - týmy

 

Mistrovství Evropy j+yr 2014 Verona  

Sobotní (12.7.2014) Mistrovství Evropy prověřilo síly 57 jezdeckých dvojic z 16 evropských zemí. Trasa dlouhá 124 km byla rozdělena do 5 etap. Z našich pěti dvojic na startu závod úspěšně dokončila jediná, Karolína Pflugová na Kadim a to na 25. místě (prům. rychlost 13,651 km/hod). Poslední etapu jela v bouřce, za silného větru a vytrvalého deště.  Juniorským mistrem Evropy 2014 se stal Gil Carrera Berenguer s koněm Nina Bin Menfis ze Španělska, kteří trať zdolali v prům. rychlosti 21,277 km/hod. Druhé místo obsadila Nina Lissarrague s Ainhoa Catharissime z Francie a třetí místo šlo opět do Španělska, pro Paulu Sancez Muntalovou s klisnou Shagya Irisz. V soutěži týmů získal prvenství tým Španělska, druhý byl tým Belgie a třetí domácí tým Itálie

Výsledky ME j+yr 2014 - jednotlivci

Výsledky ME j+yr 2014 - týmy

 
Nahoru