mobile_wrapper
24.10.2019 11:34

Úspěšní paravoltižéři v Brně

Úspěšní paravoltižéři v Brně

Vrcholem paravoltižní sezóny je každoročně Mistrovství ČR. Letos se konalo ve dnech 5. – 6. října opět na Veterinární klinice v Brně.

Organizátoři připravili pod vedením zkušené Jany Sklenaříkové v krásném prostředí příjemné závody.

Pražskou oblast zastupovaly tři oddíly, 19 jednotlivců, 3 dvojice, 1 skupina, celkem na čtyřech koních se čtyřmi lonžérkami, doprovázeni svými cvičitelkami a asistentkami. Celkem se šampionátu zúčastnilo 58 jednotlivců z 9 oddílů, na 10 koních. Pražská ekipa tvořila jednu třetinu.

Za JK Počin Dolní Počernice to bylo šest jednotlivců, jedna dvojice, jedna skupina a kůň ŠIBAL s lonžérkou Radkou Smyczkovou, cvičitelkou Hankou Špindlerovou a asistentkou Lenkou Špindlerovou. Za TJ voltiž Trojan Šeberov nastoupili čtyři jednotlivci na koni DRUH, kterého lonžovala Kateřina Francová s asistencí cvičitelky Jitky Francové. Za TJ Orion Praha se pak zúčastnilo devět jednotlivců, dva koně (LUGANO a LEON), lonžérky Marie Klišová, Vendula Kutheilová a cvičitelka Nora Hořická s asistentkou Violou Trejbalovou.

Paravoltižní jezdci oblasti Praha přivezli celkem šest titulů, když získali zlaté medaile v kategoriích LPT (Eliška Čejková, JK Počin), MP1 (Petra Maláková, TJ Orion), MP2 (Daniela Wiederová, JK voltiž Trojan), TP1 (Sebastian Lodin, JK voltiž Trojan), TP2 (Pavla Tetaurová, TJ Orion) a v soutěži dvojic (Štěpán Švarc, Veronika Písaříková, TJ Orion). Dále pak ekipa Prahy získala dalších devět medailí. Gratulujeme!

Na fotografii úspěšný tým TJ voltiž Trojan: zleva: Sebastián Lodin, zlatý v jednotlivcích TP1, cvičitelka Jitka Francová, lonžérka Kateřina Garetová, Daniela Wiederová, zlatá v kategorii jednotlivců MP2. Dole potom Štěpán Balvín a Ema Marie David.

 
Nahoru