mobile_wrapper

Oblastní mistrovství

Oblast Praha se snaží každoročně vypisovat oblastní šampionát v co možná největším počtu disciplín. Závisí to na skutečnosti, zda je oblast vybavena dostatečným počtem jezdců příslušné disciplíny a požadované úrovně. Tradičně se to daří ve skokových soutěžích a v drezuře. V posledních letech i v kategorii pony. Silnou základnou operuje Praha i v paravoltiži, která má také v Praze svoji tradici. V roce 2018 se podařilo vypsat i oblastní šampionát ve všestrannosti.

Oblast Praha se snaží zvýraznit výjimečnost šampionátových závodů vypisováním dvoukolových soutěží. V letech 2016 a 2017 zvítězila myšlenka uspořádání společného skokového šampionátu s oblastním mistrovstvím středočeské oblasti, kde byla pozitivně vnímána především soutěž družstev, která se stala i soupeřením mezi oblastmi. Oblastní mistrovství bylo navíc dvoudenní, a i tím byla významnost závodů podtržena.

S narůstajícími počty startujících a ze stále se zvyšujícími náklady byla tato myšlenka v roce 2018 opuštěna a oblastní šampionát byl opět uspořádán samostatně. Vedení oblasti Praha se ale snažilo a i v budoucnu se bude snažit významnost oblastního šampionátu zdůraznit relativně velmi štědrými dotacemi. Tradicí se pak při pražských šampionátech staly krásné floty, trofeje a především přikrývky pro vítěze, které pro naší oblast již mnoho sezón poskytuje společnost Equiservis.

Sportovně technické podmínky pro oblastní šampionát aktuálního roku naleznete ihned po jejich stanovení v rubrice příslušné disciplíny.

 
Nahoru