mobile_wrapper
05.03.2021 19:37 skoky doping

Vyjádření OV Severočeské oblasti ČJF k rozhodnutí RK ČOV

Vyjádření OV Severočeské oblasti ČJF k rozhodnutí RK ČOV

Vyjádření OV Severočeské oblasti ČJF k rozhodnutí RK ČOV v případu Sáry Vingrálkové.

V zájmu dodržení FAIR play sportu jsme nuceni zareagovat na kauzu, která se týká člena ČJF – reprezentanta - jezdkyně Sáry Vingrálkové. Rozhodnutí RK ČOV považujeme za neakceptovatelné.
Celkové zdůvodnění tohoto rozhodnutí se opírá o tvrzení jezdkyně, která odporují skutečnosti.
Ve zprávě čl.2.6 – se říká : „narazila hlavou do překážky, upadla na obličej a nos, když utrpěla krvácení z nosu a byla lehce otřesená“ / existuje zdokumentování pádu / , jezdkyně však závodila i 12.6. / o tom se ve zprávě nepíše /, v téměř stejný čas, kdy měla být v Motole ošetřena, seděla prokazatelně na koni.
Tvrzení jezdkyně, byť nezletilé, s tak velkým týmem, reprezentačními zkušenostmi, ohledně toho, že jí byla bez jejího vědomí aplikována zakázaná látka - Bonainův roztok, nemůže obstát. Jezdec, případně osoba odpovědná u nezletilých / dle čl.118.4. / si musí být vědoma dodržování základních pravidel ČJF a čl.118.4.8.
V poučení tohoto „Rozhodčího nálezu“ ČOV je psáno, že je konečné a odvolat se může pouze FEI, MOV a WADA. Doufáme, že ČJF bude dost silná na to, aby tuto kauzu otevřela a přes výše dané instituce se snažila český jezdecký sport očistit.
On-line schůze proběhla 1.3.2021 – přítomni – zpráva jednohlasně schválena - M.Pavlisová, D.Ledlová, P.Svobodová, H.Sirotková, P.Studnička
 
Foto: Josef Malinovský Zdroj: www.jezdci.cz

 
Nahoru