mobile_wrapper
31.07.2018 11:14

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE VOLTIŽI 7.- 8.7. 2018

Pořadatel letošního Mistrovství České republiky ve voltiži JK Hřebčín Albertovec využil červencového prodlouženého víkendu a tím pomyslně odstartoval všem zúčastněným závodníkům také letní prázdniny. Tento víkend byl plánován s výhledem na možnou účast albertovského týmu na Světových jezdeckých hrách (WEG) v americkém Trionu. Dnes již víme, že tento „SEN“ o cestě na světové jezdecké hry se splní a Česká republika bude mít na této jezdecké olympiádě své zástupce

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE VOLTIŽI  7.- 8.7. 2018

 

Pořadatel letošního Mistrovství České republiky ve voltiži  JK Hřebčín Albertovec využil červencového prodlouženého víkendu a tím pomyslně odstartoval všem zúčastněným závodníkům také letní prázdniny. Tento víkend byl plánován s výhledem na možnou účast albertovského týmu na Světových jezdeckých hrách (WEG) v americkém Trionu. Dnes již víme, že tento „SEN“ o cestě na světové jezdecké hry se splní a Česká republika bude mít na této jezdecké olympiádě své zástupce. J

V pátek 6.7.2018 se do areálu Hřebčína Albertovec začali sjíždět  závodníci se svými čtyřnohými svěřenci a před nezbytnou veterinární kontrolou měli  ještě možnost v jezdecké hale k tréninku svých sestav.

Počasí tentokrát opravdu přálo a tak v sobotu dopoledne v 9.00h byly odstartovány první soutěže. Jely se jak mistrovské tak i přátelské soutěže skupin, jednotlivců a dvojic. Na start se postavily týmy TJ voltiž Tlumačov, TJ Slovan Frenštát p.R., Voltiž Duha, TJJ Lucky Drásov, JK Podkrušnohorský zoopark Chomutov, TVT Motion Mnichovice, TJ Orion Praha, JK voltiž Albertovec a JK Spojená škola SK. K rozhodcovským stolkům zasedli Michaela Guznar Růžičková – hlavní rozhodčí a dále pak Jarmila Jablonská, Aneta Adámková, Dalibor Blažek, Zuzana Bačiak Masaryková (SK) a Elzbieta Dolinska (PL).

První den mistrovských závodů byl velice zajímavý, jak jsem již zmínila, kromě 1.kola mistrovských soutěží měli diváci možnost shlédnout také přátelské soutěže závodníků, kteří se nenominovali na mistrovství.  To však nic neměnilo na skutečnosti, že i nejmenší děti předvedly opravdu krásné sestavy (z prvních míst se radovaly především děti  Voltiže Duha a TJ voltiž Tlumačov), kdy za své umění byly v 17.00h při vyhlášení výsledků přátelských soutěží odměněny stužkami a odnesly si plno krásných cen.

V neděli již od rána bylo cítit ve vzduchu veliké napětí, které se šířilo mezi mistrovskými závodníky. V 10.00h odstartovalo 2.kolo mistrovských povinných sestav a po obědové pauze mohli návštěvníci shlédnout také 2.kolo volných a technických sestav.  Myslím, že jsme mohli vidět velice povedené sestavy. V 15.30 jsme se pak dozvěděli výsledky a vítěze letošního MČR ve voltiži 2018.

Veliký dík patří všem lidem, kteří se podíleli na organizování těchto voltižních závodů, především jednateli společnosti Hřebčín Albertovec Ing. Josefu Hájkovi za propůjčení areálu, a dále pak všem sponzorům a podporovatelům MČR ve voltiži 2018.

 

V kategorii Junior M+Ž senior spolu soutěžili pouze dva cvičenci, kdy první místo vybojoval Jan Hablovič s 6,746 body na koni Kuzma, lonžérka Libuše Hablovičová z TJ voltiž Tlumačov. Na druhém místě se umístila Kateřina Kocurová s 6,515 body na koni Patriot- NF s lonžérkou Andreou Videnkovou z JK voltiž Albertovec.

Další výsledky:

Jednotlivci ženy junior A

 1. Tereza Czyžová, kůň Aladin 5, lonž. Ondřej Svoboda z TJ Slovan Frenštát – 7,289bodů
 2. Kateřina Reslerová, kůň Landar, lonž. Petra Cinerová z TVT Motion Mnichovice – 7,205bodů
 3. Vanesa Krištofová, kůň Patriot- NF, lonž. Andrea Videnková z JK voltiž Albertovec – 7,065bodů

Jednotlivci ženy junior B

 1. Adéla Kotolová, kůň Landar, lonž. Petra Cinerová z TJJ Lucky Drásov – 6,418 bodů
 2. Klára Kyselá, kůň Laudatio, lonž. Ondřej Svoboda z TJ Slovan Frenštát – 6,231 bodů
 3. Ema Žůrková, kůň Lancelot 26, lonž. Ladislav Menšík z JK voltiž Albertovec – 5,810 bodů

Dvojice junior

 1. Viktorínová, Kotolová, kůň Landar, lonž. Petra Cinerová z TJJ Lucky Drásov – 6,183 bodů
 2. Krausová, Dvořáková, kůň Quido 4, lonž. Petra Cinerová z TJJ Lucky Drásov – 4,932 bodů
 3. Albrechtová, Pikalová, kůň Clausewitz, lonž. Monika Panská z TJ Podkrušnohorský zoopark Chomutov – 3,524 bodů

Skupiny junior

 1. JK Albertovec – junior 1, kůň Patriot- NF, lonž. Andrea Videnková z JK voltiž Albertovec – 7,449 bodů
 2. TJ Frenštát, kůň Aladin 5, lonž. Ondřej Svoboda z TJ Slovan Frenštát – 6,001 bodů
 3. TJ Tlumačov, kůň Condor 3, lonž. Libuše Hablovičová z TJ voltiž Tlumačov – 5,839 bodů

MČR družstev jednotlivců

 1. Albertovec 1 – Kocurová Kateřina (S) – 6,537 bodů, Krištofová Vanesa (JA) – 6,975 bodů, Kubíková Lucie (JA) – 6,015 bodů. Celkem 6,509 bodů.
 2. Frenštát 1 – Czyžová Tereza (JA) – 6,822bodů, Kyselá Barbora (JA) – 6,394bodů, Cábová Veronika (JB) – 5,403bodů, Pachotová Michaela (Voltiž Duha, JB) – 5,410bodů. Celkem 6,208bodů
 3. Frenštát 2 – Kyselá Klára (JB) – 6,183bodů, Kyselá Kristýna (JA) – 6,051 bodů, Milatová Michaela (JA) – 6,227 bodů. Celkem 6,153 bodů.

 

 

 

                                                                                                                                                   Karolína Pachotová

 
Nahoru