mobile_wrapper
13.11.2019 11:30

Důležité změny - čísla koní, přístupy do JISu

Důležité změny - čísla koní, přístupy do JISu

Dobrý den, zde naleznete důležité informace ohledně identifikace koní na závodech a dále nové nastavení přístupů do JISu.

Jak jste jistě zaregistrovali, tak Rada ČJF na posledním zasedání schválila změnu Registračního a přestupního řádu, která mění možnost zastupování subjektu vůči ČJF a přístupů do Jezdeckého informačního systému, kdy od 1. 1. 2020 nebude možné, aby se do JIS přihlásila osoba, která není členem ČJF a to v žádné roli.
Nyní je v JIS mnoho osob v rolích Korespondent, Zpracovatel výsledků či přihlašovatel na závody, kteří nejsou členy ČJF.
Je potřeba aby tyto osoby, pokud nadále chtějí mít přístupy do JIS v kterékoli rolí, aby se k 1.1.2020 stali členy ČJF, tedy uhradili základní členský příspěvek 100Kč (resp. jako noví členové 200 Kč). 
Bude existovat tolerance do 10. 1. 2020 tak, aby během prvních deseti lednových dnů mohli uhradit příspěvek na 2020 a nemuseli tak platit příspěvek ještě v roce 2019. Stejně tak samozřejmě všem osobám s členstvím z roku 2019 bude jejich přístup platit až do konce registračního období a budou mít tak čas si členství prodloužit.
 
Další důležitou novinkou je informace ohledně jednotné identifikace koní na závodech ČJF, platnou od 1. 4. 2020, viz:
 
Je to poměrně zásadní změna a tak považujeme za nutné zdůraznit:
- tato úprava se nebude týkat Spřežení a Vytrvalosti, případně dalších malých disciplín, které si upraví vlastními pravidly
- Čísla bude možné tisknout z JIS (cca od počátku ledna) ve formátu, který půjde vložit do původních obalů - každý bude schopen si tato čísla vyrobit jednorázově doma (viz obrázek)
- Není třeba panikařit prodejci jezdeckého vybavení již aktivně kontaktují výrobce, je dostatek času aby k 1. 4. 2020 byly na trhu identifikační sady obsahující alfanumerické sady.

 
Nahoru