mobile_wrapper
20.07.2015 19:30

Další medaile z MČR pro Západočeskou jezdeckou oblast

Další medaile z MČR pro Západočeskou jezdeckou oblast

Za naprosto úmorného, tropického počasí se konalo Mistrovství ČR v parkurovém skákání dětí, juniorů (mladších a starších) v areálu Equitany Martinice u Březnice ve dnech 16. 19. 7. 2015.

Dvě bronzové medaile z MČR v parkurovém skákání Martinice A. Sabathilová, družstvo dětí

Za naprosto úmorného, tropického počasí se konalo Mistrovství ČR v parkurovém skákání dětí, juniorů (mladších a starších) v areálu Equitany Martinice u Březnice ve dnech 16. 19. 7. 2015.

Zástupci Západočeské jezdecké oblasti (Plzeňský kraj) dosáhli několika významných úspěchů.

V kategorii družstev dětí získali zástupci oblasti ve složení L. Rýdlová (Chulo X, B. Vlachová (Bonanza) a K. Hofmeisterová (Jasněnka) bronzové medaile. Na dekorované 5. místo dosáhlo i družstvo juniorů ve složení K. Štorkánová (Cassi Boy), D. Rolínek (Hagi), J. Dudášová (Carinjo) a M. Rodová (Cowyn Bay).

V kategorii starších juniorů dosáhla vynikajícího úspěchu jezdkyně Antonia Sabathilová s koněm Antalia, která vybojovala bronzovou medaili.

Ostatní účastníci mistrovství ale také nedopadli většinou špatně. V kategorii dětí jsme měli pouze jednoho zástupce a to K. Hofmeisterovou, která splnila kvalifikaci hned se dvěma koňmi. Ziantus M absolvoval první dvě kola se 4 tr. body, tak jezdkyně do finálového třetího kola zvolila koně Apollo 7, který dvě kola absolvoval bez trestných bodů. Ve třetím kole ale bohužel dvojice dvakrát „zastavila“ u překážky s bazénem a zatížila své konto 15 tr.b., což ji odsunulo na 16. místo z 39 startujících.

V kategorii mladších juniorů reprezentovaly oblast 3 jezdci, z toho 2 na dvou koních. P. Dajbych absolvoval se Zadeleen AB dvě kola s 8 tr. b. (později se v oddělené soutěži v neděli umístili na místě třetím) a zvolil do třetího kola koně Dumol, ze dvou kol 4 tr.b. Třetí kolo se mu nepodařilo jistě podle jeho představ a výsledek 12 tr.b. celkem je zařadil na 10. místo ze 43 startujících.

Nejlepšího umístění v této kategorii dosáhla M. Rodová, která s Colmettou absolvovala dvě kola za 8 tr.b. A do finále postupovala s Aurenou, která měla tr.b. 4. Ve finálovém kole měla jedno shození, takže se s 8 tr.b. umístila jako 7. D. Rolínek při své první účasti v kategorii juniorů s koněm Sirius Black dosáhl celkového výsledku 28 tr.b. ze třech kol, což jej zařadilo na 23. místo z již zmíněných 43 účastníků. Jako první účast ve vyšší kategorii, s menšími zkušenostmi s takto obtížnými parkury, se jedná o slibný začátek pro jezdce do obtížnějších soutěží.

NEJVĚTŠÍM ÚSPĚCHEM je BRONZOVÁ MEDAILE ANTONIE SABATHILOVÉ s Antalií, pouze jeden tr. Bod za překročení času ji dělil od rozeskakování o zlato, stříbro nebo bronz. Další zástupkyní v této kategorii byla K. Kocumová s koněm Bella Italia. Po dvou kolech měla 24 tr. b. A do kola třetího již nenastoupila.

Všem účastníkům MČR blahopřejeme, děkujeme umístěným a medailistům za vzornou reprezentaci oblasti.

Fotogalerie:  M. Kůstková, B. Kovářová a další

dekorování družstev dekorování děti dekorování tonča nástup

 
Nahoru