mobile_wrapper
13.07.2015 22:55

MČR v parkurovém skákání seniorů a mladých jezdců Ptýrov 10.-12.7. 2015

MČR v parkurovém skákání seniorů a mladých jezdců Ptýrov 10.-12.7. 2015

Početná ekipa jezdců a jezdkyň ZPČ oblasti se zúčastnila MČR v parkurovém skákání pro kategorii senioři (muži i ženy), ženy, mladí jezdci a oblastní družstva.

MČR v parkurovém skákání seniorů a mladých jezdců Ptýrov 2015

Početná ekipa jezdců a jezdkyň ZPČ oblasti se zúčastnila MČR v parkurovém skákání pro kategorii senioři (muži i ženy), ženy, mladí jezdci a oblastní družstva.

Autorem parkurů byl F. Cotier, který přicestoval z Francie a je světově uznávaným stavitelem parkurů. Tento stavitel připravil po celou dobu konání mistrovství velmi technicky náročné parkury, se kterými měla celá řada jezdců dost značné problémy.

V soutěži družstev jsme měli družstva dvě, první ve složení J. Jindra Narcos, L. Smaha Hamilton, J. Štětina Douglas S a J. Luža Zento S. Z prvního kola jezdci měli čisté konto a postupovali do kola druhého jako první. Ve druhém kole nasbírali více bodů, škrtal se výsledek J. Jindry 14 tr.b. a ostatní dokončili parkury v součtu se 16 tr. b. A to je nakonec zařadilo na dekorované páté místo.

Druhé družstvo ve složení D. Mládková Wonderboy, J. Rédl Caro ZH, V. Janča Snasnu a S. Šůchová Genesis dokončilo první kolo se součtem bodů, který je nenominoval do nedělního druhého kola.

V kategorii mladých jezdců jsme měli dvě zástupkyně a to S. Šůchovou s Ebel a J. Kovářovou s Autonomem. S. Šůchová měla ze třech kol 5 tr. bodů (jeden bod za čas znamenal, že se nemohla zúčastnit rozeskakování o bronzovou medaili) a součet dosažených časů ji nakonec zařadil na pěkné 4. místo. J. Kovářová nasbírala více trestných bodů a umístila se jako 10.  

V kategorii žen jsme měli tři zástupkyně. K. Jančová měla dva koně. S Lesothem po chybách v prvním kole vzdala, lépe se jí dařilo s klisnou Ally, ale ta bohužel ze zdravotních důvodů také nedokončila. Druhá jezdkyně M. Hanuščinová s koněm Satisfy absolvovala první dvě kola za 9 tr. b. a vynikajícím výsledkem 0 tr. b. v kole třetím nakonec dosáhla na dekorované 5. místo. Druhá zástupkyně M. Šínová s Cassidi absolvovala první dvě kola s 0 tr. b., ve třetím kole jednou chybovala a spolu s jezdkyní Jelínkovou měly 4 tr. body ze třech kol. V rozeskakování o zlato a stříbro byla M. Šínová úspěšnější a odvezla si domů zlatou medaili.

V soutěži jednotlivců (muži a ženy dohromady) jsme měli 5 zástupců. J.Jindra a J. Luža se s koňmi Quentino Donth resp. Verdi S zúčastnili pouze prvého kola, vzhledem ke stáří svých koní. J. Štětina a Casanova S absolvovali 2 kola a do třetího již nenastoupili. Všechna velmi náročná kola absolvovali dva jezdci naší oblasti a to V. Janča a Sacipont JV, který po dvou kolech s několika chybami absolvoval třetí kolo jako jediný s čistým kontem a posunul se tak na velmi pěkné dekorované páté místo. Druhý zástupce L. Smaha s koněm Balou, vzhledem k nezkušenosti koně s takto obtížnými parkury dosáhl také velmi pěkného umístění na místě 10.

Děkujeme Všem zástupcům oblasti za reprezentaci.(ment)

Fotogalerie: M. Kůstková

 
Nahoru