mobile_wrapper
13.07.2015 19:06

MEZNÍK V DREZURNÍM JEŽDĚNÍ ZÁPADOČESKÉ OBLASTI

MEZNÍK V DREZURNÍM JEŽDĚNÍ ZÁPADOČESKÉ OBLASTI

TEREZA ČECHUROVÁ A ELFEN PRINZ NA MISTROVSTVÍ EVROPY. Mistrovství Evropy juniorů, mladých jezdců a poprvé také dětí se konalo v termínu 1. - 5. 7. 2015 v jižní Francii u města Vidauban.

TEREZA ČECHUROVÁ A ELFEN PRINZ NA MISTROVSTVÍ EVROPY

Mistrovství Evropy juniorů, mladých jezdců a poprvé také dětí se konalo v termínu 1. - 5. 7. 2015 v jižní Francii u města Vidauban. Na české účastníky čekala dlouhá cesta, která kvůli současné situaci na hranicích Itálie s Francií vedla delší trasou přes Německo a Francii a měřila téměř 1.400 km.  Kamión s koňmi byl na cestě přes dvacet hodin a po celou dobu byla u koní přítomna veterinářka.

Hostitelkou šampionátu byla paní Bernadette Brune, sama aktivní drezurní jezdkyně, která závody uspořádala ve svém moderním jezdeckém centru s minimální podporou sponzorů. Turnaj pro ni byl velmi emotivní, neboť se rozhodla, že toto bude poslední jezdeckou akcí, kterou sama pořádá, a dále se bude více soustředit na vlastní drezurní kariéru. Do Francie se sjelo 31 dětí, 70 juniorů a 67 mladých jezdců z 26 zemí. V úterý 30. 6. proběhl zahajovací trénink, při kterém měly všechny dvojice možnost se seznámit s oběma závodními obdélníky. Následovala veterinární přejímka, kterou úspěšně prošli všichni koně. Večer se při oficiálním zahajovacím ceremoniálu představily kompletní týmy jednotlivých zemí, které přivítala pořadatelka osobně a připomněla, že všichni jsou již vítězi tím, že se na šampionát kvalifikovali. Bernadette převzala evropskou vlajku, která byla na závodiště dopravena helikoptérou a jejímž pověšením bylo Mistrovství oficiálně zahájeno.

Závody byly pořadateli velmi kvalitně zajištěny a postaráno bylo o i zábavu jezdců a jejich týmů. Večírku s názvem Bílá noc, kde bylo povinné bílé oblečení, se účastnilo 700 hostů, podávalo se nejen tradiční francouzské menu, ale samozřejmě i místní víno. Jedinou vadou na kráse celých závodů bylo extrémně teplé počasí, kdy se teploty šplhaly až ke 40 stupňům. FEI bohužel nevyhověla žádosti některých ekip startovat jen v ranních a poté až ve večerních hodinách za umělého osvětlení, protože by neměli všichni jezdci stejné světelné podmínky. Během závodů tak bohužel v některých případech zasahovali veterináři i lékařská služba.

Historicky první zástupkyně České republiky se na toto Mistrovství probojovala zástupkyně Západočeské oblasti juniorka Tereza Čechurová s devítiletým koněm Elfen Prinz (SK Viktoria Tic). Pro Terezu i jejího koně byl start na ME teprve druhou mezinárodní zkušeností, když se jim hned při prvním zahraničním startu na CDI**** (před 3 týdny) v rakouském Achleitenu podařilo splnit podmínky pro start právě na ME. V mistrovské aréně se před publikem poprvé představili hned ve středu ráno, kdy za svůj velmi pěkný výkon získali od rozhodčích 63,459 % a v individuálním hodnocení obsadili 61. příčku. V druhé úloze se dvojici podařilo v pátek získat 60,579 % a obsadili 65. příčku. 

  

Foto 1: České jezdkyně s pořadatelkou Bernadette Brun

Foto 2: Únava veliká, radost ještě větší

Foto 3: Tereza Čechurová startuje na ME

 
Nahoru