mobile_wrapper
11.08.2017 10:58

Pátý nejlepší tým světa je z Česka

Pátý nejlepší tým světa je z Česka

Mistrovství světa juniorů a Mistrovství Evropy seniorů slavilo i český úspěch. Skupina ve složení Kocurová, Krištofová, Stříbná, Kubíková, Czyžová, Žurková s koněm Patriot a lonžérkou Andreou Videnkovou dovezli krásné páté místo a Vanessa Krištofová na koni Landar s Petrou Cinerovou se probojovala v těžké konkurenci do finále a celkem obsadila 14té místo.

Náročný doslova horký týden si užili účastníci při MS a ME v Ebreichsdorfu. Teploty, které dosahovaly až 38 stupňů denně nijak nepomáhaly v závodění na ME a MS, navíc závod hned na začátku začal bojem závodníci x pořadatel, kdy tedy za pomoci technického delegáta dopadl tento boj 1:0 pro závodníky. 

Šílená buzerace a uzavíraní vchodů, záchodů, plotů a nesmyslného zákazu procházení ve stylu na kolbiště odcházíte tudy a než se z něj vrátíte, původní vchod je zavřený a vy hledáte nový se nakonec také po zásahu pravděpodobné majitelky areálu vyřešil a pořadatel, který tvrdil, že "nemá lidi" byl donucen je sehnat. První den pomohl tým Johna Ecclse, který využil svých doprovodů rodičů a usadil je na místa určená k průchodům a tím mohly být průchody otevřeny. Stejně tak jako otevření kolbiště pro ježdění od 6ti rána, kdy se dalo alespoň dvě hodinky jezdit v "lehkém teple" :-)

Závod začal veterinární prohlídko, kde prošly všechny koně v pořádku a nastaly oficiální tréninky. Naše koně si s náročnou halou poradily na rozdíl od jiných na výbornou. Tato hala je opravdu jedna z nejhorších pro pořádání takového velkého závodu, kdy musíte umístit 8 stolečků pro rozhodčí a namačkat hned za ně diváky. 

 reprezentace

Jako první na start vyběhli juniorští jednotlivci. Stoupající nervozita byla opravdu znát s prvním zvonečkem zhoustl vzduch i při průchodu stájí. 

Nejlépe se vedlo Vanesse Krištofové, která obsadila po povinné 12 místo. Katka Kocurová až tak svou nervozitu neukočírovala a usedila se na 25 místo, zatím co její Patriot byl v těchto 42 startech nejlepší kůň. Nejhůře zajela Nela Stříbná, která z důvodu nečekaného zranění Aquarise naběhla na náhradního koně až přímo na MS a obsadila 37. místo.

Do finále už postoupila jen Vaness a vstupovala do něj z 9té příčky. Bohužel ve finále se už tak moc nedařilo, velký propat vznikl po chybě Landara a překlusání ve stoji a vyfasováním 0 bodů za stoj. Celkové 14 místo je velký úspěch a Vaness na něj dlouho a pilně pracovala a letos i s výpadkem po zranění.

Výborně na start naběhl juniorský tým s Patriotem. Výborně zajetá povinná sestava a nejlépe hodnocený kůň usadil tým na páté místo a toto si také bojovníci uhájili. 

Moc pěknou povinnou také zajela naše jediná seniorka Weronika Zelinková na Aladinovi s Ondrou Svobodou a usadil ji jen 4 místa od možného finále. Bohužel ve volné sestavě těsně před seskokem udělal Aladin chybu a Werča uštědřila stopku a katapult na 25 místo. 

Všem moc děkuji za výbornou reprezentaci, Janě Sklenaříkové za výbornou práci vedoucí ekipy, Adéle Svobodové a perfektní trénování po dobu championátu, Láďovi Menšíkovi za perfektní pravou ruku a ošetřování a Petrovi Videnkovi za krásné fotky. 

 

 

 

 

 

Vstup do Jezdeckého informačního systému

 

 

         ČJF na facebooku:

 

 

 

Partneři

Hodinářství Bechyně Jezdectvi pro vsechny
Nahoru