mobile_wrapper

OH Tokio 2020

Letní olympijské hry 2020, oficiálně Hry XXXII. olympiády, se budou konat v japonském Tokiu. Slavnostní zahájení proběhne 24. července 2020, závěrečný ceremoniál se pak uskuteční 9. srpna 2020. Město Tokio se stane pátým městem v historii, kde se Hry budou konat již podruhé. Připojí se tak k Athénám, Paříži, Londýnu a Los Angeles. Naposledy se Letní olympijské hry v Tokiu konaly v roce 1964. V Japonsku se také konaly Zimní olympijské hry v roce 1972 v Sapporu a v roce 1998 v Naganu. Do programu her se vrací baseball a softball, novými sporty budou sportovní lezení, karate, surfing a skateboarding.

 

Datum konání: 24. 7. 2020 - 9. 8. 2020
Počet sportů: 33
Počet disciplín: 324

 

Zájemci o cestu na olympijské hry se můžou registrovat u cestovních kanceláří IBTravel nebo Invia.cz. Na základě těchto registrací probíhá objednávka vstupenek u organizačního výboru, který je přiděluje jednotlivým zemím. Momentálně lze lístky objednávat na základě poptávky klientů a úspěšných kvalifikací českých sportovců. Oficiální celosvětový prodej veřejnosti začal 20. června 2019.

Aktuální dostupnost vstupenek není známá ani ČOV ani českým distributorům. Je nutné zadat konkrétní požadavek distributorům (Invia.cz, IBTravel), kteří zašlou japonským organizátorům OH online poptávku. Poté je nutné vyčkat na odpověd, zda vstupenky byly přiděleny. Proces schvalování vstupenek probíhá průběžně, může trvat 1 až 4 týdny.

Ceny vstupenek se v přepočtu pohybují v rozmezí přibližně od 650 korun za lístky na základní skupiny týmových sportů, rozjížďky ve veslování či kvalifikační jízdy vodního slalomu nebo rychlostní kanoistiky až po zhruba 65 tisíc korun za vstup na zahajovací ceremoniál.

Oficiální prodejní podmínky, seznam autorizovaných prodejců vstupenek, pod které spadají výše zmínění distributoři, a odsouhlasené ceny v českých korunách naleznete na uvedených odkazech.

 
Nahoru