Anastasja Vištalová

Paradrezura
Paradrezura
Paradrezura


FOTO: Anastasja Vištalová

věk: 26

subjekt: Czech Equestrian Team a.s.

Anastasja Vištalová má již od narození dětskou mozkovou obrnu – spastickou diparézu horních a dolních končetin. Chodí s pomocí dvou francouzských holí a na delší tratě používá invalidní vozík. V současně době dokončuje své studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Premiérově se představila i na Světových jezdeckých hrách v Normandii v roce 2014 a svou účast na tomto mítinku obhájila i v roce 2018 v americkém Tryonu.

V létě 2016 jako první český para jezdec reprezentovala Českou republiku na paralympijských hrách v brazilském Riu, kde se umístila v první polovině startovního pole. Je pětinásobnou mistryní republiky, několikanásobnou vítězkou paradrezurního poháru a jezdcem roku v letech 2014, 2016, 2017 a 2018. 

Jezdeckým parťákem jezdkyně je Dominique, kterou sedlá od jara roku 2015. Dominique je desetiletá klisna plemene KWPN. Je velice hravá, inteligentní a neuvěřitelně tolerantní k jejímu handicapu. Pracovat s ní je opravdu radost, protože se vždy snaží vyhovět a tím zpříjemnit den. Dominique byla v roce 2018 zvolena „Nutrihorse koněm roku v cenách časopisu Jezdectví“.

 

Sterngreifer

věk: 15
chovatel: Fick Diedrich,21614 Buxtehude,Německo
majitel: Mgr.Pokorná Magdalena+Mgr.Vištalová Olga,Bratislava + Jevany, Kolín, STČ
plemeno: oldenburský kůň
země původu: Německo

 

Původ:

Otec: Souvenir                    
Matka: Sheila
Otec matky: Ligretto

 

Na paralympijských hrách v Tokiu bude sedlat koně Sterngreifer, kterému říká Fredy. Je to patnáctiletý oldenburský valach, který se více jak osm let věnuje parajezdectví. V kategorii I. startoval i na paralympijských hrách v Riu, či na Mistrovství Evropy v Rotterdamu. Tento rok spolu dosáhli na dva elitní výsledky přes 70 % na troj hvězdových mezinárodních závodech v Belgii. "Velice děkuji mé paní trenérce Magdaleně Pokorné za to, že mi umožní startovat na paralympiádě na tak kvalitním koni, doufám, že se nám společně podaří důstojně reprezentovat Českou republiku." říká Anastasja Vištalová.


Oficialní partneři