Augier De Moussac Emma

Profily - Kádr A
Profily - Kádr A
Profily - Kádr A

Emma profil 

Narozena

9.dubna 1990, Neuilly-sur-Seine, Francie

Stručný životopis a sportovní kariéra

Od malička jsem byla obklopena koňmi, moje matka sama byla úspěšnou GP jezdkyní a rodina mého otce byla extrémně zapojena v dostihovém světě. Přišlo to tak přirozeně, že jsem i já začala jezdit na koni. Závodit jsem ale začala až poté, co jsme se v mých 6 letech přestěhovali na francouzský venkov. Mým velkým vzorem byla moje maminka, která mě trénovala po celou dobu mé kariéry pony jezdce ( a i teď mi často radí). Na velkých koních jsem začala jezdit, když mi bylo 14 let a měla jsem velké štěstí, že jsem měla možnost v průběhu let trénovat se skvělými trenéry, jako je Nelson Pessoa, Jos Lansink, Paul Schockemöhle, Jeroen Dubbeldam, Henrich Engemann, Vincent Voorn.

Zásadní koně a lidé v mé dosavadní kariéře

Co se týká lidí, tak jak jsem již zmínila nejvíce mou jezdeckou kariéru ovlivnila moje maminka a pak světoví trenéři, se kterými jsem měla a mám možnost trénovat.

Jsem přesvědčená, že každý kůň v mém životě (ať už špatný nebo dobrý) mi dopomohl k tomu, jak jezdím teď, ale asi těchto 5 ovlivnilo mou kariéru nejvíce:

Flash D’Arros: to byl můj juniorský kůň, se kterým jsem se poprvé účastnila Mistrovství juniorů v Athénách v roce 2006 a prvních seniorských soutěží.

Gibson: můj první GP kůň, se kterým jsem se účastnila poprvé soutěží Světového poháru v Lipsku, když mi bylo 17 let.

L.Silver Joter: jeden z nejlepších koní, které jsem dosud jezdila. S ním jsem bodovala ve svých prvních Velkých cenách, když mi bylo 18 let.

Danthe RDPS: tu jsem koupila, když jí byly 4 roky a byla součástí mého života po dobu posledních 8 let. Ta mi vrátila naději poté, co jsem přišla o Silvera v roce 2010. Dostala mě zpět do nejvyšších soutěží a na mé první seniorské mistrovství v roce 2014.

Charly Brown: toho jsme měli od jeho 7 let a má sestra ho jezdila v amatérských soutěžích. Já s ním začala závodit teprve až loni! A během měsíce se tento kůň dostal z amatérských skokových soutěží až na nejvyšší sportovní úroveň. Je to bez pochyby můj životní kůň!

Můj jezdecký vzor

Jsem přesvědčená, že v našem sportu je mnoho různých způsobů, jak dosáhnout na vrchol. A já bych se ráda naučila všechny techniky a pracovní postupy, je to pro mně naprosto fascinující. Nemohu tedy říct, že bych měla jeden vzor, protože obdivuji tolik jezdců – Jeroena Dubbeldama pro jeho genialitu, co se týká šampionátů, Marcuse Ehninga jako úžasného stylového jezdce a pro jeho skvěle absolvovaná rozeskakování, Bertrama Allena jako jezdeckého genia, Ludgera Beerbauma, který řídí stáj se 4 jezdci tak, že se již několik let drží stále na světové špičce, Lucianu Diniz pro její lásku a vášeň ke koním a tak bych mohla ve výčtu pokračovat dál a dál...Tito všichni jsou nejlepšími jezdci na světě a každý toho dosáhl svým vlastním způsobem. To je to, co na tomto sportu miluji.

Zábava a doplňkové sporty

Denně musím jezdit 6 až 9 koní, takže nemám moc času na nějaké další aktivity. Snažím s chodit do fitka co možná nejčastěji a to na pilates, kick box a běhám. To je má mentální terapie po stresu plných dnech.

 

 

Sportovní kariéra - výsledky:

FEI

Emma profil 2

Emma profil 3 

 


Oficialní partneři