Papoušek Kamil

Profily - Kádr A
Profily - Kádr A
Profily - Kádr A

Kamil P.foto 2

Narozen

29.3. 1977 v Českém Krumlově

Stručný životopis a sportovní kariéra

Jezdit jsem začal v 8 letech u nás doma a mým trenérem byl můj otec. Můj první kůň se jmenoval Direkt, byl to hodně malý plnokrevník. Později jsem jezdil ve stáji Aleše Opatrného v Hořovicích a poté ve stáji pana Ing. Jaroslava Martince ve Všemilech u Děčína, kde jsem za svého působení absolvoval několik stáží v Německu a Holandsku. Potom jsem se vrátil domů do Srnína u Českého Krumlova, kde jsem pokračoval v budování vlastního jezdeckého střediska. V posledních letech se ke mně připojil i bratr Jiří. V současné době mám ve výcviku v průměru dvacet koní. Nejvíc mě baví práce s mladými koňmi.

Z těch významnějších výsledků v mé dosavadní kariéře bych asi zmínil 2.místo na MČR juniorů v roce 1991, 1997 vítězství na MČR v kategorii mladých jezdců, v roce 1998 2.místo na MČR seniorů a ve stejné kategorii 3.místo v roce 2003 a 2014. Jinak si také cením dvou vítězství v Memoriálu svého otce Jana Papouška, který se tradičně koná v Martinicích a to bylo v roce 2007 s Kongo Kingem a v 2014 s Bel Cantem. Z mezinárodních umístění to bylo např. 2.místo v GP v Poznani 2007, 5. místo v GP v Athénách 2006, v roce 2010 účast ve finále 6 letých koní na MS mladých koní v belgickém Lanakenu s koněm Starnato, kdy z 263 koní postoupilo pouze 50 a v roce 2012 jsem se v Lanakenu umístil ve finále 5 letých koní po rozeskakování na 12.místě s koněm Chicago. V uplynulé sezoně 2015 to pak bylo třeba 3.místo v GP CSI2 Wiener Neustad s koněm Bel Canto Hradiště a po několika druhých a třetích místech jsem se již s Centisimem úspěšně účastnil i prvních parkurů započítávaných do žebříčku Longines Rankings.

Zásadní koně a lidé mého dosavadního sportovního života

Výborných koní jsem ve svém životě jezdil celou řadu a doufám, že ten opravdu zásadní mě teprve čeká. Věřím, že by to mohl být některý z těch, které v současné době jezdím :o))

Mou jezdeckou kariéru rozhodně velmi ovlivnil můj otec Jan Papoušek.

Mým hlavním sponzorem a majitelem většiny koní je Lukáš Zach. Působím v Srníně u Českého Krumlova, Stáj Papoušek.

Jezdecký vzor

Konkrétní vzor asi nemám, obdivuji všechny jezdce, kteří se dokázali dostat a udržet v top desítce ve světovém žebříčku

 

Zábava a doplňkové sporty

Z jiných sportů mě baví třeba hokej

 Sportovní kariéra - výsledky:

FEI

 ami foto 1Kamil foto 2

 Kamil foto 3


Oficialní partneři