mobile_wrapper

Češi se představili na ME dětí, juniorů a mladých jezdců, do finále postoupily hned dvě parkurové jezdkyně

 

Fontainebleau, 17. července - Řadu skvělých výkonů předvedli čeští reprezentanti na mistrovství Evropy dětí, juniorů a mladých jezdců. Na nejlepší výsledek dosáhla Mariana Michlíčková, která si v dětské kategorii v parkurovém skákání připsala vynikající sedmé místo.

Ve francouzském Fontainebleau se představilo celkem sedmnáct českých závodníků ve všech třech olympijských disciplínách (parkur, všestrannost, drezura).

V parkurovém skákání si nejlépe vedla Mariana Michlíčková v sedle klisny Idee van de Achterhoek. Dvojice si po prvních třech kolech připsala na své konto pouhých osm trestných bodů. Ve dvoukolovém finále, které se jelo na parkuru s výškou překážek 130 cm, si vedla skvěle a ani jednou nechybovala, což jí vyneslo výtečnou sedmou pozici. V silné konkurenci, kdy na startu prvního kola stálo celkem 99 nejlepších jezdců z celé Evropy, se probojovala i Anna Helebrantová s koněm Epo van de Achterhoek Z. Ta absolvovala první finálové kolo za jednu chybu a ve druhém kole nechybovala na překážkách, pouze inkasovala dva trestné body za překročený čas. Obsadila tak nakonec sedmnáctou příčku.

ME_Francie_foto_Tomáš_Holcbecher_1

Obě jezdkyně byly společně s Valentýnou Kukovou a Petrou Pařenicovou také součástí úspěšného družstva, které v konkurenci devatenácti dalších týmů v Poháru národů obsadilo s pouhými 21 trestnými body šestou pozici, což znamená historicky nejlepší umístění v této kategorii na evropském šampionátu.

Ve všestrannosti se v kategorii mladých jezdců blýskla Šárka Douchová, když v sedle Arizony zvládla čistě závěrečný parkur a posunula se na 23. místo. V družstvech skončili Češi na výborné sedmé příčce.

ME_Francie_foto_Tomáš_Holcbecher_2

„Čeští reprezentanti na mistrovství Evropy obstáli v silné zahraniční konkurenci. Prosadili se v týmové soutěži a dvě nejmladší jezdkyně se v parkuru dokázaly probojovat až do samotného finále a obsadit skvělé pozice. Sportovní výkony našich nejmladších reprezentantů jsou důkazem toho, že nám rostou skutečně nadějní jezdci a že péče, kterou mládeži věnujeme, má smysl,“ těší Olgu Plachou, prezidentku České jezdecké federace. „Výkonnost našich talentovaných nadějných jezdců se velmi výrazně zlepšuje a potvrzuje se tak, že nový model výcvikových center pro talentovanou mládež, je správně nastaven. Oceňuji velmi také nasazení našich mladých reprezentantů i skvělou práci jejich trenérů,“ dodává prezidentka ČJF.

ME_Francie_foto_Tomáš_Holcbecher_3

 

Autor fotografií - Tomáš Holcbecher

 

Vstup do Jezdeckého informačního systému

 

 

         ČJF na facebooku:

 

 

 

Partneři

Hodinářství Bechyně Jezdectvi pro vsechny
Nahoru