Aleš Opatrný


FOTO: ČOV

věk: 40

subjekt: Jezdecká stáj Opatrný Hořovice z.s.

Svoje začátky i většinu dosavadního profesionálního jezdeckého života má spojené s rodinným rančem svých rodičů v Hořovicích. Zpočátku startoval i v soutěžích všestrannosti, ale později se vyprofiloval v čistě parkurového jezdce.

Aleš Opatrný je mnoho let členem reprezentace České republiky v parkurovém skákání, několikanásobný Mistr České republiky (první seniorský titul získal v roce 2000), vítěz mnoha mezinárodních velkých cen, vítěz Centrální Evropské Ligy Světového poháru 2014, 2x ve finále světového poháru v Las Vegas a v roce 2015 se zasloužil o postup českého národního týmu do Divize 1 Národního poháru. V srpnu 2000 se Aleš Opatrný stal po mnoha letech prvním českým jezdcem, který zvítězil na mistrovství Evropy – v kategorii mladých jezdců (do 21 let) obsadil první místo v Hartpury v sedle koně Kris Kentaur.

Jeho jezdeckou kariéru velice ovlivnil právě jeho otec Václav Opatrný, mezi nejvýznamnější přínos pro svoji sportovní kariéru však Aleš počítá spolupráci s německým jezdcem a trenérem René Tebbelem. V prosinci 2012 získal ocenění Rolex One To Watch udělované mezinárodní jezdeckou federací za nejvýraznější posun v žebříčku jezdců.  

Na Olympijské hry se kvalifikoval se dvěma koňmi  - Forewer a Gentlemen VH Veldhof 

 

Forewer


FOTO: Aleš Opatrný

věk: 10
chovatel: Opatrný Václav,Hořovice, Ber, STČ
majitel: Opatrný Václav,Hořovice, Ber, STČ
plemeno: český teplokrevník
země původu: Česká republika

 

Původ: 

Otec: CARUSO Medimade - holštýnský kůň
Matka: GINA La Mexico
Otec matky: Grossadmiral

Forewer  se narodil v domovské stáji Aleše Opatrného a jak sám jezdec říká, byl „zapomenut“ ve výběhu až do svých 4 let. V jeho 5ti letech na něm jezdila Michaela Roubalová a již od začátku byl u něj patrný velký skokový potenciál, i když je to velmi specifický kůň např. obtížnější nasedání. V 8 letech již startoval na olympijské kvalifikaci v Budapešti, kde obě kola dokončil za 8 trestných bodů, což je na tak mladého koně obrovský úspěch. Aleš Opatrný o něm říká: „je to mašina, takového koně jsem nikdy neměl. Ten když udělá chybu, tak je to z mé strany. Měl jsem spoustu dobrých koní, ale takového, jako je Forewer, jsem nikdy neměl.


Oficialní partneři