Kamil Papoušek


FOTO: ČOV

věk: 44

subjekt: Stáj Papoušek, z.s.

Pochází z jezdecké rodiny a jezdit začal již v  8 letech, kdy jeho trenérem byl otec Jan Papoušek. Jak sám jezdec říká: „Na své jezdecké začátky vzpomínám moc rád a teď mnohem častěji, jelikož jsou spojené s mým tátou, na kterého teď v souvislosti s olympiádou myslím opravdu intenzivně.“

Později jezdil ve stáji Aleše Opatrného v Hořovicích a poté ve stáji pana Ing. Jaroslava Martince ve Všemilech u Děčína, kde absolvoval několik stáží v Německu a Holandsku. Potom se vrátil domů do Srnína u Českého Krumlova, kde pokračoval v budování vlastního jezdeckého střediska. V posledních letech se k němu připojil i bratr Jiří. V současné době mám ve výcviku v průměru dvacet koní. Nejvíc mě baví práce s mladými koňmi. 

Kamil Papoušek je pravidelným úspěšným účastníkem MČR již od juniorů, členem reprezentačního A týmu, 2 x účast ve finále na MS mladých koní v belgickém Lanakenu v roce 2010 finále 6 letých koní s koněm Starnatov roce 2012 finále 5 letých koní, kdy po rozeskakování skončili s koněm Chicago na 12. místě.  

Na Olympijské hry se kvalifikoval s koněm Warness.

 

Warness


FOTO: Kamil Papoušek

věk: 11
chovatel: J.L.Kloosterboer,Geesteren GLD,
Nizozemsko
majitel: Zemský hřebčinec Písek s.p.o.,Písek,
Písek, JHČ
plemeno: holandský teplokrevník
země původu: Nizozemí

 

Původ:

Otec: Warrant – holandský teplokrevník
Matka: Bariness
Otec matky: Larino

Warness přišel do píseckého hřebčína jako 2 leté hříbě, v té době nikdo netušil, že bude mít takové sportovní úspěchy. Nejdříve působil jako úspěšný plemeník a ve 4 letech odstartovala jeho sportovní kariéra. Jeho původním jezdcem a trenérem byl ing. Jakub Štěrba. Jeho velký skokový potenciál se ukazoval již od začátku, již v 7 letech startoval na úrovni 140cm, v 9 letech absolvoval v Olomouci při Světovém poháru Grand Prix bez trestných bodů a v loňském roce byl již zařazen do A reprezentačního kádru a ihned si splnil kvalifikaci na OH při CSIO Praha – Velká Chuhle. V letošním roce absolvoval např. 1. kolo Poháru národů při CSIO5* Řím bez trestných bodů. Jeho jezdec o něm říká, že je ukázkový chlap, kterého utáhnete na žrádlo, takže pokud má co zakousnout je absolutně spokojený a nic ho nevyvede z míry.


Oficialní partneři